Podróże edukacyjne: Liceum na wycieczce do Pragi i Wrocławia

W przedostatnim tygodniu roku szkolnego, więc już właściwie na wakacyjnym luzie, na czterodniową wycieczkę do Pragi i Wrocławia pojechała 52-osobowa grupa uczniów z klas IA, ID, IIA, IIB, IIC. Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu sprawowały panie: Alicja Smoktunowicz, Barbara Łuba i Ewa M. Iwaniak.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zakamarki Starego Miasta we Wrocławiu. A jak Wrocław, to obowiązkowym punktem programu musiała być wizyta we Wrocławskim Muzeum Narodowym i kontakt z „Panoramą Racławicką”. Bez względu na to, czy było to pierwsze spotkanie z dziełem Styki i Kossaka czy kolejne, to na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie. Po wizycie we Wrocławiu wycieczkowicze dojechali do miejsca zakwaterowania, którym była Kudowa-Zdrój. Jeden z pensjonatów tego uzdrowiskowego miasteczka stał się na kilka dni domem uczestników wycieczki. Drugi dzień wyjazdu to spotkanie z piękną czeską Pragą, miastem łączącym w sobie tradycję i nowoczesność. Młodzież zobaczyła z bliska najważniejsze praskie zabytki, m.in.: Most Karola, Zamek na Hradczanach, Katedrę św. Wita, Bramę Prochową, Plac Wacława czy Rynek Staromiejski. Trzeci dzień wycieczki miał bardziej sportowo-rekreacyjny wymiar, ponieważ uczniowie zwiedzili Błędne Skały oraz miasto skalne w czeskim Adrspach. Po powrocie do Kudowy udało się jeszcze zobaczyć Kaplicę Czaszek i park zdrojowy, w którym koniecznym było spróbowanie naturalnych wód mineralnych. Z nich przecież słynie Kudowa. Czwartego dnia, w drodze powrotnej, na krótko jeszcze wycieczka zahaczyła o Łódź.

Intensywne 4 dni w pięknych zakątkach Polski i Czech – to było bardzo udane zwieńczenie roku szkolnego 2022/2023.