OTRZĘSINY W STYLU WOJSKOWYM

Dnia 23 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się OTRZĘSINY W STYLU WOJSKOWYM. I Brygada Szeregowców stanęła do otrzęsin, które były ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas pierwszych. Co tam ocenialiśmy? Sztandary, musztrę, kamuflaż oraz sprawność fizyczną.

Najważniejsze jednak jest to, że nasi szeregowcy złożyli przysięgę na wierność swojej jednostce - LO KEN. Na poligonie wszelkie działania oceniane były przez nasze jury w składzie Pani porucznik Bożena Krzyżanowska, Pan kapitan Wojciech Zieleniewski oraz ksiądz kapelan Maciej Domańszczyński. Najlepiej spisał się oddział z numerem 1 D. Na zakończenie wszyscy szeregowcy zostali wcieleni do I Siemiatyckiej Brygady im. Komisji Edukacji Narodowej, której siedziba znajduje się w naszym mieście przy ulicy Kościuszki 43. To właśnie tam będą zdobywać wiedzę na temat jak być najlepszymi żołnierzami swojej jednostki. Życzymy naszym nowym rekrutom powodzenia w tej misji, która zaprowadzi ich na szlachetną drogę nauki i rozwoju!