Uczniowie Liceum Troszczą się o Groby

Pielęgnowanie pamięci o zmarłych to ważny element polskiej tożsamości i naszej szkolnej tradycji. Od wielu lat porządkujemy groby osób związanych z historią Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach. Pamiętamy o jego budowniczych, pracownikach oraz wychowankach, podkreślając jednocześnie rolę, jaką odegrali w wychowaniu i rozwoju kolejnych pokoleń.

W tym roku aktywny udział w akcji wzięli uczniowie klasy 2 B z wychowawcą Jolantą Kalinowską. Wizyta na cmentarzu jest dla naszej młodzieży niecodzienną lekcją pamięci o ludziach, którzy zapisali się w historii regionu i społeczności lokalnej. W ramach naszej akcji prowadzimy zbiórkę zniczy, a pani Alicja Smoktunowicz przygotowuje piękne wieńce, które są później składane przez uczniów na grobach.