Podróże kształcą: Inspirujący wyjazd do Kazimierza Dolnego i nie tylko

W dniach 25-27 października 2023 r. ponad pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas IIIA, IIIB, IIIC oraz IIA i IIC przebywała na wycieczce szkolnej. Miejscem docelowym wyjazdu był Kazimierz Dolny, ale zarówno po drodze do celu, jak i w drodze powrotnej wycieczka zahaczyła o kilka dodatkowych atrakcji.

I tak pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz Państwowe Muzeum na Majdanku, zaś w drodze powrotnej młodzież zawitała do miasta serialowego Ojca Mateusza – Sandomierza, by tam zaliczyć spacer Podziemną Trasą Turystyczną znajdującą się pod sandomierskim Starym Miastem. Pobyt w Kazimierzu Dolnym wypełniło zwiedzanie słynnych wąwozów, kościoła farnego, kazimierskiego rynku z przepięknymi kamienicami Przybyłów oraz dworu Michalaków. Zwieńczeniem dnia był rejs po Wiśle oraz konieczne zaopatrzenie w kazimierskie koguty. To wszystko przedzielone dwoma noclegami w Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, malowniczo położonym na Górze Małachowskiego, w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Był to bardzo edukacyjny, wychowawczy, a jednocześnie integrujący wyjazd.

Organizacją wycieczki zajęła się pani Alicja Smoktunowicz przy współpracy pań Barbary Łuby oraz Ewy M. Iwaniak.