Odszedł od nas Krzysztof Szyszko, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach, matura 1979. Po podjęciu pracy w Szkole Podstawowej Nr 2 rozpoczął realizację swojej życiowej pasji jaką był taniec narodowy i ludowy oraz kultywowanie polskiej tradycji. Wychował wiele pokoleń tancerzy, zaszczepiał w dzieciach swoją pasję, dawał im z siebie tak bardzo dużo. Jego całe życie kręciło się wokół dzieci, młodzieży i tańca. Po skończonej szkole podstawowej, czy gimnazjum młodzież kontynuowała swoją pasję taneczną w naszym liceum. Prowadził również zajęcia taneczne dla dorosłych - rodziców tańczących dzieci oraz sympatyków zespołu. W „Małym Podlasiu” tańczyły dzieci, później ich dzieci. Zespół zmieniał również swoją formę na przestrzeni czterdziestu lat, ale Jego dzieło niezmiennie trwa i jest kontynuowane.

Krzysztof przychodził często do swego liceum. Zawsze szarmancki, chętny do rozmowy, pamiętający o wszystkich swoich znajomych. Przez wiele lat przygotowywał naszą młodzież do zatańczenia tradycyjnego poloneza na studniówce, opracowując niezwykle piękne i bogate układy choreograficzne, zachwycające swoją różnorodnością i pomysłowością. Jeszcze w tym roku szkolnym prowadził zajęcia w czwartych klasach ucząc naszą młodzież walca, kroków poloneza …
Cześć Jego pamięci.
Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym.

UROCZYSTOŚĆ POGRZEBOWA

23 marca 2024 r. (sobota)

w Kościele NMP w Siemiatyczach