Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

KONKURS

 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SUWAŁKACH

10 listopada 2017r. młodzież z Zespołu Szkół w Siemiatyczach pod opieką Iwony Hapanowicz – Charko uczestniczyła w II Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego. W tym roku rywalizacja młodzieży odbyła się nad suwalskim zalewem Arkadia.

Więcej…

 

 

XXI Festiwal Piosenki "Jesienne Trele" 2017

W piątkowe popołudnie, 10 listopada 2017r., w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyła się XXI edycja Festiwalu Piosenki „Jesienne Trele”. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Siemiatyczach przy wsparciu dyrekcji i Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. W organizacji uczestniczyli uczniowie klasy IIB pod kierownictwem pani wicedyrektor Bożeny Czerkas i wychowawczyni Barbary Łuby.

Więcej…

 

Święto Niepodległości

13 listopada 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej i obejrzała program artystyczny przygotowany przez klasę II A wraz z wychowawcą Krzysztofem Derehajło.

 

Rocznica likwidacji getta w Siemiatyczach

 

2 listopada 1942 r. rozpoczęła się likwidacja getta w Siemiatyczach. W zorganizowanej akcji, w przeciągu niespełna tygodnia, z naszego miasta do obozu zagłady w Treblince wywieziono kilka tysięcy siemiatyckich Żydów. 7 listopada 75 rocznicę tych wydarzeń (w ramach lekcji języka polskiego) uczciła klasa IIIC pod opieką Ewy M. Iwaniak. Uczniowie udali się na pobliski cmentarz żydowski, gdzie zapalili znicze na znak pamięci o tym, co 75 lat wcześniej działo się w tym miejscu. Jedna z uczennic przygotowała krótki referat na temat obecności społeczności żydowskiej w mieście. Jej wystąpienie uzupełnione przez nauczyciela dało młodzieży podstawową wiedzę o tej części historii naszego miasta.  Przywołanie relacji nielicznych świadków, którzy przeżyli wojnę, pozwoliło zauważyć podobieństwo w zachowaniu Niemców wobec ludności żydowskiej w getcie siemiatyckim i warszawskim, którego obraz młodzież zna z reportażu „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Była to zatem również doskonała okazja do przypomnienia głównych zagadnień opisanych w tekście Hanny Krall, który należy do kanonu lektur szkolnych.

 

Więcej…