Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Świąteczne spotkanie w ZPO w Siemiatyczach po raz trzeci

21 grudnia 2017 wolontariusze z Zespołu Szkół w Siemiatyczach odwiedzili już po raz trzeci podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Siemiatyczach przynosząc gwiazdkowe upominki zakupione z pieniędzy zebranych ze Świątecznego Kiermaszu Ciast.

Więcej…

 

KONKURS TALENTÓW

 

Wycieczka do Białegostoku

 

Dnia 14 grudnia 2017r. klasy biologiczno - chemiczne IA i IIA z wychowawcami Małgorzatą Sawczuk i Krzysztofem Derehajło udały się na zajęcia edukacyjne do Uniwersytetu w Białymstoku. Na początku zwiedzaliśmy Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, znajdujące się w  budynku Instytutu Biologii. Mogliśmy zobaczyć i wysłuchać wiele ciekawych informacji na temat m.in. przyrody północno-wschodniej Polski, rozpoznać skamieniałości z osadów polodowcowych, przypomnieć gatunki roślin chronionych i charakterystycznych Podlasia, poznać faunę mórz podzwrotnikowych, filogenezę zwierząt tkankowych, ewolucję roślin naczyniowych, minerały i skały i wiele innych. Po krótkiej przerwie  wysłuchaliśmy wykładudr hab. Agnieszki Wilczewskiej CZY PLASTIK MOŻNA ZJEŚĆ ? POLIMERY BIODEGRADOWALNE dr hab. Agnieszki Wilczewskiej „Czy plastik można zjeść? Polimery biodegradowalne”, a następnie obejrzeliśmy nowoczesne laboratoria chemiczne z ich unikalną aparaturą, np. chromatograf żelowy, transmisyjny mikroskop elektronowy TEM, mikroskop TEM)- Spektroskop Magnetyczny Rezonansu Jąspektroskop magnetycznego rezonansu jądrowego NMR.

Więcej…

 

2(85)2017/2018 NUMER „CENZORA” JUŻ JEST  DOSTĘPNY. MOŻNA NAS  CZYTAĆ NA STRONIE SZKOŁY LUB NA TABLICACH PRZY PRACOWNI NR 76 W NOWEJ SZKOLE.

W tym numerze polecamy:

1. Artystyczne spotkania. Zdjęcia i relacje ze spotkań z  aktorem Jerzym Zelnikiem oraz z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim.

2. Debata starożytnych filozofów. Ciekawy pomysł na lekcje w klasach IA i IB.

3. Nowi nauczyciele w szkole. Rozmowa z nowym katechetą – Księdzem Arkadiuszem Tymoszukiem.

4. Jesienne Trele. XXI Jesienne Trele  przeszły do historii- relacja Łukasza Kubickiego.

5. Skąd się wzięły Mikołajki?

6. Święta Bożego Narodzenia w Gruzji. Krótki wywiad z Natią Jibladze, która we wrześniu gościła w naszej szkole w ramach projektu Peace.

7. Karykatury nauczycieli. Pierwsze memy już są. Przeczytajcie, wymyślcie własne.

Zajrzyjcie, przeczytajcie, skomentujcie. Wszelkie sugestie, Wasze teksty,  prace plastyczne, które chcielibyście opublikować, są mile widziane.

REDAKCJA

 

Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku

Dnia 13.12.2017r. kl.I Szkoły Branżowej I Stopnia wzięła udział w wycieczce do Siedlec. Wychowawca klasy Wojciech Zieleniewski w ramach zajęć wychowania fizycznego zabrał klasę na łyżwy na sztuczne lodowisko. Pierwszoklasiści mieli okazje doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Po zajęciach wf klasa udała do galerii siedleckiej w celu uzupełnienia straconych kalorii, a następnie obejrzała film w kinie Helios.Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku w Siedlcach, sezon łyżwiarski rozpoczęty.

 

CZYTAM - POLECAM!


Obejrzyj wystawę plakatów reklamujących książki z biblioteki szkolnej i … ZACZYTAJ SIĘ W ŚWIĘTA!!!
Wystawa znajduje się na holu nowej szkoły, a prace wykonali i książki polecają uczniowie klas pierwszych :)