Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

 

Wyjątkowa lekcja historii

Klasy I B i II B wzięły udział 6 czerwca 2017r.  w wyjątkowej lekcji historii - konferencji naukowej zatytułowanej „Tadeusz Kościuszko na Podlasiu” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie z okazji ogłoszenia roku 2017  rokiem Tadeusza Kościuszki.

W swoim wystąpieniu „Legendy i fakty. Więzi Tadeusza Kościuszko z Podlasiem”  JE Bp Antoni Dydycz  przedstawił zebranym związki T. Kościuszki z Podlasiem. Podkreślał konieczność poznania przez młodzież historii naszego regionu i dziejów bohaterów narodowych. Dr Mirosław Roguski mówił o „Pospolitym ruszeniu ziemi drohickiej i jego oficerach w Powstaniu Kościuszkowskim”. Oba wystąpienia przeplatane były pięknie recytowanymi przez pana Jerzego Zelnika fragmentami utworów ilustrujących życie i działalność T. Kościuszki.

 

Więcej…

 

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

W tegorocznej IX edycji Konkursu Matematycznego Politechniki Białostockiej zmagania podjęły dwa zespoły z naszego LO. Z klasy I D startowali: Marek Dąbrowski, Brendon Karwowski i Damian Stefaniuk, zaś z klasy II C: Aleksandra Kasperuk, Kuba Bergcholc i Dominik Borowski. Zespół z klasy drugiej otrzymał wyróżnienie, natomiast Ola Kasperuk została laureatką tegoż konkursu i uzyskała indeks Wydziału Informatyki PB. - Gratulujemy!

 

 

Nagroda Główna w II Edycji Konkursu „W barwach biało-czerwonych”


Nasze Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach po raz kolejny docenione za podjęte inicjatywy i zaangażowanie młodzieży w obchody Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. W ubiegłym roku otrzymaliśmy wyróżnienie, a w tym roku zdobyliśmy nagrodę główną, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

 

Więcej…

 

Misja Uganda

8 czerwca 2017 r. grupa młodzieży  z LO i ZSZ (IA, IC, IZSZ, IIIZSZ) wzięła udział w spotkaniu z Aleksandrą Wojtkowską. Miało ono miejsce w czytelni szkolnej, a zorganizowali je nauczyciele bibliotekarze.  Pani Ola jest absolwentką siemiatyckiego LO, skończyła studia ekonomiczne, ale jej pasja to pomaganie innym. Dlatego właśnie dwukrotnie zdecydowała się na wyjazd do Ugandy i jako wolontariuszka  pracowała w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. O tym właśnie z dużą dozą humoru opowiedziała uczniom.

Więcej tutaj