Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim

W poniedziałek, 20 listopada, uczniowie z klasy IC i IIB, pod opieką Bożeny Czerkas i Ewy M. Iwaniak, wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym przez Dyskusyjny Klub Filmowy „Kameleon” przy współpracy z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury. Było to spotkanie z reżyserem filmowym i teatralnym Januszem Zaorskim, połączone z projekcją jego najnowszego filmu „Pokolenia”. Ta niezwykła produkcja z 2016 r., w trwającej 100 minut pigułce, pokazuje kilkadziesiąt lat historii zarówno Polski, jak i polskiej kinematografii. Film ten powstał z okazji 60-lecia istnienia wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. A jego konstrukcja jest dość nietypowa. Zaorski obejrzał wszystkie 450 produkcji powstałych we Wrocławiu, z blisko 50 z nich wybrał po kilka scen, które połączył w logiczną całość. W ten sposób za pomocą ujęć znanych z filmów takich twórców jak m.in. Polański, Wajda, Has, Konwicki czy Zanussi powstał oryginalny obraz dokumentujący historię naszego kraju oraz historię polskiego kina.

 

Więcej…

 

Spotkanie z projektantką Ewą Cyngot

17 listopada 2017 r. gościliśmy w bibliotece szkolnej panią Ewę Cyngot (w świecie mody znaną również pod nazwiskiem Ewa Godun), cenioną projektantkę ubiorów współczesnych, rekonstruktorkę strojów dawnych oraz mistrzynię krawiectwa. Pani Ewa pochodzi z Siemiatycz, ale od lat mieszka i pracuje w Warszawie. Jej pasją zawsze było projektowanie i szycie, talent zaś pozwolił na osiąganie w tej dziedzinie sukcesów. Więcej

 

Promocja zdrowia

Co roku, w trzeci czwartek listopada wypada Światowy Dzień Rzucana Palenia. W związku z tym, dnia 16.11.2017r. w naszej szkole propagowaliśmy zdrowy styl życia oraz przypominaliśmy o zagrożeniach wynikających z palenia tytoniu.

Więcej…

 

Spotkanie z pisarzem i międzyszkolny etap konkursu czytelniczego

Tegoroczny bohater projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”, w którym nasi uczniowie biorą udział, to znany pisarz, dziennikarz i autor scenariuszy filmowych. Jego powieści przetłumaczono na wiele języków, na podstawie dwóch z nich nakręcono już filmy. Z bliska Miłoszewski to młody, kreatywny, otwarty i ciekawy świata człowiek, o czym mieli okazję przekonać się uczestnicy spotkania autorskiego, które odbyło się 6 listopada 2017 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczestnicy konkursu „Czy znasz twórczość Zygmunta Miłoszewskiego?” 16 listopada, również w CEN-ie, został przeprowadzony międzyszkolny etap konkursu czytelniczego. Naszą szkołę reprezentowali (tradycyjnie:) ) uczniowie klasy III C Ola Kasperuk i Dominik Borowski. Więcej...

 

KONKURS

 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SUWAŁKACH

10 listopada 2017r. młodzież z Zespołu Szkół w Siemiatyczach pod opieką Iwony Hapanowicz – Charko uczestniczyła w II Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego. W tym roku rywalizacja młodzieży odbyła się nad suwalskim zalewem Arkadia.

Więcej…