Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Z Polski do Meksyku

2 grudnia 2015r. od 8:45 gościł w naszej szkole Tomek Jakimiuk nasz absolwent i podróżnik jednocześnie. Tomek opowiadał o swojej wyprawie do Meksyku, napotkanych ludziach, ciekawych miejscach, o tym jak uwierzyć  w siebie, odnaleźć się za granicą i jak rozmawiać z nieznajomymi. W spotkaniu uczestniczyły klasy IIIB oraz IIC. Serdecznie dziękujemy i czekamy na relacje z kolejnych podróży. Spotkanie zorganizował wych. klasy IIIB Krzysztof Jermakowicz.

 

 

Konkurs „Mówię NIE handlowi ludźmi” rozstrzygnięty!

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w ramach programu „Nie ufaj bezGRANICznie” , zorganizował konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, polegający na przygotowaniu plakatu społecznego pod hasłem „Mówię NIE handlowi ludźmi". Rozstrzygnięcie  i wręczenie nagród odbyło się 7 grudnia 2015r. podczas konferencji w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W konkursie wzięły udział  trzy uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Kasperuk kl. I C (opiekun mgr Jarosław Ryszczuk), Julia Stasiuk kl. II B (opiekun mgr Justyna Owczarska) i Aleksandra Skrzypczyńska II ZSZ (opiekun mgr Jarosław Ryszczuk). Ola Kasperuk zajęła drugie miejsce, a trzecie Julia Stasiuk, co jest dużym osiągnięciem, ponieważ do konkursu przystąpiło 70 uczestników z województwa podlaskiego. Zwycięskie projekty plakatów zostaną przekazane do publikacji i posłużą promowaniu działań profilaktycznych. Gratulujemy uczennicom i ich opiekunom.Więcej informacji na stronie poniżej

http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/aktualnosci/33923,Seminarium-Nie-ufaj-bezGRANICznie.html

 

Więcej…

 

Podsumowanie projektu edukacyjnego

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Katyń – w rocznicę Zbrodni”,

„Śladami bohaterów Monte Cassino-Loreto-Bolonia 1944-2015”

Więcej…

 

Książkowy prezent

Klasa IC jako pierwsza przekazała bibliotece szkolnej książkowy prezent z okazji październikowego święta. Dziękujemy w imieniu własnym i wszystkich przyszłych czytelników. „Księgę jesiennych demonów” Jarosława Grzędowicza już wkrótce będzie można wypożyczyć. Zapraszamy. Nauczyciele bibliotekarze.

 

Konkurs fotograficzny

 

 

REGULAMIN KONKURSU

„MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE”

1.Organizatorem konkursu są nauczyciele matematyki Zespołu Szkół w Siemiatyczach ul. Kościuszki 43.

2.Celem Konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznią swoje myśli na fotografii.

3.Konkurs skierowany jest do uczniów klas III gimnazjum.

4.Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 2 zdjęcia.

5.Prace konkursowe powinny być zapisane w formacie jpg. Zdjęcia nie mogą być w żaden sposób poprawiane, retuszowane, czy też obrabiane jakimkolwiek programem graficznym lub programem do obróbki zdjęć.

6.Zdjęcia biorące udział w konkursie powinny być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej lub metaforą matematyczną bądź żartem matematycznym.

7.Prace należy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 12.03.2016 r.

8.W mailu należy podać:

- imię i nazwisko autora zdjęcia, telefon,

- imię i nazwisko nauczyciela matematyki,

- adres i telefon szkoły,

- nazwę pliku.

9.W Konkursie mogą brać udział wyłącznie te prace, które nie były nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie.

10.Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac nie spełniających wymogów określonych w regulaminie.

11.Prace oceniać będzie powołane przez Organizatorów jury. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

12.Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w trakcie Dnia Otwartego Szkoły.

13.Prace konkursowe przechodzą na własność Organizatorów, którzy mają prawo do nieodpłatnego wykorzystania ich do celów promocyjnych i reklamowych.

 

Promocja czytelnictwa

 

26 listopada 2015r. uczniowie klasy IIB w ramach promowania czytelnictwa zaprezentowali dwie książki. Pierwsza książka to propozycja na długie zimowe wieczory. Tytuł tej pozycji to „Dziewczyny z Hex Hall” autorstwa Rachel Hawkins. Sylwia Zalewska przedstawiła prezentację książki, zarysowując pokrótce jej fabułę, a Ola Samojluk przeczytała fragment tej powieści. Jako książkę związaną z profilem klasy Kasia Kuźmicz zaprezentowała publikację Marcina Mastalerza napisaną na podstawie scenariusza filmu pt. „Miasto 44”. Na koniec przewodnicząca klasy Joanna Trojanowska przekazała na ręce pani Jolanty Grzymkowskiej dwie książki do biblioteki szkolnej. Jedna z nich jest kontynuacją pierwszej z przedstawianych pozycji czytelniczych. Zachęcamy więc do czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki!

 

Więcej…