Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Miejskie Obchody Przeciwdziałania Uzależnieniom

 

7 czerwca  klasa IIA LO wraz z wychowawczynią Iwoną  Hapanowicz-Charko wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym  PaT  i Zebra. Mottem przewodnym tegorocznego spotkania było „Obudź w sobie pasje, a ustrzeżesz się nałogów”. W Siemiatyckim Ośrodku Kultury spotkali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu siemiatyckiego oraz przedstawiciele władz samorządowych, Komendy Powiatowej Policji, Straży Granicznej, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej  i Państwowej Straży Pożarnej. Spotkanie profilaktyczne otworzył Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz.

 

Więcej…

 

Dzień bez Papierosa

 

Dzień 31 maja jest Światowym Dniem bez papierosów, dzień ten obchodzimy także w naszej szkole w Zespole Szkół w Siemiatyczach. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całej społeczności szkolnej na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

Więcej…

 

Majówka z KEN-em

Tegoroczna „Majówka z KEN-em” za nami. W upalne wtorkowe popołudnie po raz kolejny wyszliśmy do naszego lokalnego środowiska z inicjatywą, chcąc pokazać, że w szkole jest czas nie tylko na naukę, ale również na zabawę. Zaproszenie do spędzenia tego popołudnia z nami przyjęło wielu mieszkańców miasta i okolic, w przeróżnym wieku. Byli dziadkowie, byli rodzice, byli nasi rówieśnicy z innych szkół. Nie zabrakło absolwentów naszej szkoły, ale też gimnazjalistów, uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

Więcej…

 

KAWIARENKA CZYTELNICZA

Popołudnie 24 maja 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły spędziła w dosyć nietypowy sposób... czytając fragmenty ulubionych książek w „kawiarence czytelniczej”. Spotkanie miłośników literatury z kilku szkół miało miejsce w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach,   a odbyło się w ramach projektu „Kreatywny czytelnik”, którego jedną z liderek jest nauczycielka naszej szkoły pani Urszula Jermakowicz.

Więcej…

 

Sukces naszej uczennicy

Aleksandra Kasperuk uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach zajęła I Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… - życie i działalność Generała Władysława Andersa (1892-1970). Celem konkursu było poznanie sylwetki wielkiego Polaka, Generała Władysława Andersa oraz rozbudzenie zainteresowania historią Polski, zgłębienie poczucia i postawy patriotycznej. Jedną z form prac konkursowych było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej. Uczennica klasy IIC LO Aleksandra Kasperuk zajęła pierwsze miejsce w tej kategorii.

Więcej…

 

Od 4 maja rusza maraton maturalny

4 maja 119 absolwentów naszej szkoły rozpoczęło maturalne zmagania. Tradycyjnie, na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie poszedł język polski. "Praca - pasja czy obowiązek?", fragment "Wesela" i "Quo vadis" Sienkiewicza. Między innymi z takimi zadaniami musieli zmierzyć się maturzyści na poziomie podstawowym z języka polskiego. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00, a o godz. 14:00 część maturzystów pisała język polski na poziomie rozszerzonym. 5 maja rano przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, na 8 maja zaplanowano egzamin z języka angielskiego. Maturzyści! Życzymy powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!