Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego

VI edycja Narodowego Czytania wybitnych dzieł literatury polskiej za nami. W naszym mieście organizacją tego wydarzenia od samego początku zajmuje się Miejska Biblioteka Publiczna. W tym roku pomysł był taki, by z klasyką polskiej literatury zmierzyła się młodzież. Dlatego kiedy zaproponowano naszej szkole uczestnictwo w przedsięwzięciu, zgodziliśmy się bez wahania. I choć młodopolski dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”, którego fragmenty czytane były podczas tegorocznej akcji, do najłatwiejszych nie należy, to jednak okazało się, że nasi uczniowie doskonale sobie z nim poradzili. W Narodowym Czytaniu, które odbyło się w sobotę, 2 września, w miejskim amfiteatrze, udział wzięli uczniowie z klasy IIIC i IIB, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego, Ewę M. Iwaniak.

Więcej…

 

Kryształowa Anka

 

Tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego odbyło się rozstrzygnięcie i ogłoszenie zwycięzców w konkursie literackim „Wiem! Znam to miejsce!” o „Kryształową Ankę”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach. By wziąć w nim udział, należało napisać tekst literacki (opowiadanie, nowelę lub mikronarrację), którego akcja rozgrywać się będzie współcześnie, w realnych miejscach Siemiatycz bądź okolic. Komisja konkursowa, w  skład której wchodzili: Mirosław Grzymkowski, Gabriela Urbańska i Agnieszka Korzeniewska, zadecydowała o przyznaniu I miejsca uczennicy klasy IIIC naszej szkoły, Aleksandrze Kasperuk. Ola napisała opowiadanie pt. „Pamięć”, które zostało docenione przez komisję „za niezwykłą dojrzałość obserwacji, narratorskie wyczucie a zarazem świeżość i pozytywną nonszalancję formy i języka”. Wygrywając konkurs, Ola otrzymała statuetkę „Kryształowej Anki” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Siemiatycze. W tym miejscu warto też wspomnieć o tym, że drugie miejsce w konkursie zajęła absolwentka naszego liceum, Luiza Bergcholc. Gratulujemy.

 

Więcej…

 

POWIATOWE ŚWIĘTO POLICJI W SIEMIATYCZACH

14 lipca 2017r. na placu przed siemiatyckim starostwem odbyły się uroczystości z okazji dorocznego Święta Policji. W policyjnym święcie wzięli udział Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej Antoni Dydycz, Samorząd Powiatu Siemiatyckiego reprezentowali: Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel. Obecni byli również przedstawiciele samorządów gminnych, szkół,  instytucji i formacji, z którymi Policja współpracuje oraz mieszkańcy Siemiatycz. Wśród obecnych była również delegacja naszego LO wraz ze Sztandarem Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach (Michał Rozwadowski, Weronika Kryńska i Anna Jaroszewicz)

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca 2017 r. Kolejny rok szkolny już za nami. Tym razem, z powodu kapryśnej pogody, zakończenie odbyło się nie na boisku ale w sali gimnastycznej.  Ten dzień to dla uczniów liceum ostatni dzień w szkole w tym roku szkolnym. A dla uczniów klasy III ZSZ to dzień rozstania ze szkołą, kolegami i nauczycielami. Po wielu miesiącach nauki przyszedł wreszcie czas na podsumowania, podziękowania i życzenia. Dyr. Bożena Krzyżanowska, serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, następnie podsumowała miniony rok szkolny dziękując  za czas wytężonej pracy. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. W klasie IA - 10, IB - 5, IC - 2, ID - 7, IIA - 4, IIC - 7, I ZSZ - 2 i  III ZSZ - 3 osoby otrzymały świadectwa z biało-czerwonym paskiem. W szkole w tym roku szkolnym ponad 20% uczniów uzyskało średnią ocen 4,5 i wyżej. Szczególne gratulacje otrzymała uczennica klasy II C Aleksandra Kasperuk która ma najwyższą  w szkole średnią ocen 5,88. Ola  w minionym roku szkolnym otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów, teraz ponownie złożono kolejny wniosek. Pani dyrektor  życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom. Tegoroczne wakacje będą nieco dłuższe niż poprzednie. Nowy rok szkolny rozpocznie się 4 września.

 

„BIEG Z PRZESZKODAMI NA WAKCJE”

21 czerwca 2017 roku szkolne ławki zastąpiła łąka i piękny zielony teren wokół naszej szkoły. Bezpośrednie doświadczenie nie tylko daje wiedzę, ale także buduje relacje i związki emocjonalne w zespole klasowym. To ważna forma nauki jakiej potrzebują uczniowie XXI wieku, która pozwala oderwać się od szkolnej ławki, często rozwinąć nowe nieodkryte dotychczas zainteresowania.

Więcej…

 

"HISTORYCZNY WEHIKUŁ CZASU"

W dniach 5-8 czerwca uczniowie klasy 1D i 2C mieli niepowtarzalną okazję zgłębić swą wiedzę z dziedziny historii Polski w niecodzienny sposób.

 

Więcej…