Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Finał Szkoły w siatkówce dziewcząt

11 kwietnia 2017 r. odbył się Finał Szkoły w siatkówce dziewcząt. Grały trzy klasy, które wygrały eliminacje klasowe: IIIA, IIC oraz IC. Wyniki rozgrywek: IIIA - IIC 1:2 (10:25; 25:17; 8:15); IIIA - IC 2:0 (25:20; 25:16); IIC - IC 2:0 (25:10; 25:17). Pierwsze miejce zajęła klasa IIC (mistrz szkoły z ubiegłego roku), drugie - klasa IIIA i trzecie - klasa IC. GRATULACJE!!!

 

Konkurs Recytatorski

W miejskich eliminacjach do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w piątek, 7 kwietnia w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, udział wzięło czworo uczniów z naszej szkoły.  Karina Kuźmik z klasy IA, Mateusz Sidorowicz z klasy IB i Wiola Koc z klasy IIC zmierzyli się ze słowem mówionym w turnieju recytatorskim, zaś Damian Stefaniuk z klasy ID próbował swoich sił w turnieju poezji śpiewanej. Jury, w skład którego weszły panie Grażyna Skrzeczyńska i Katarzyna Malewska, zdecydowało, że w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu, zaplanowanych na 28 kwietnia w Białymstoku, Siemiatycze będą reprezentowane przez Karinę i Mateusza. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za chęci, odwagę i trud włożony w przygotowanie do recytacji. Byliście wspaniali.

 

Więcej…

 

Promocja czytelnictwa

W ramach promocji czytelnictwa klasa 1 B zaprezentowała 2 tytuły „Zakochani w świecie – Indie” Joanny Grzymkowskiej – Podolak oraz „Kubę Błaszczykowskiego: Kolekcję Przeglądu Sportowego -11 wspaniałych”.

 

„Igraszki ze słowem”

 

Pod koniec marca kilkunastu uczniów naszej szkoły (z klasy IB i ID) pod opieką pani Ewy M. Iwaniak wzięło udział w warsztatach teatralno-recytatorskich pt.: „Igraszki ze słowem”. Zajęcia odbyły się w Siemiatyckim Ośrodku Kultury a poprowadziła je instruktorka Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, pani Magdalena Kuszyńska-Sosnowska. Zajęcia miały na celu przede wszystkim przygotowanie do publicznych wystąpień, które w dobie intranetu i ograniczonych bezpośrednich kontaktów międzyludzkich, dla wielu z nas są nie lada wyzwaniem. Dlatego podczas blisko dwugodzinnych ćwiczeń uczniowie dowiedzieli się m.in. jak radzić sobie ze stresem i jak przygotować się do publicznego wystąpienia. Uczestnicy warsztatów wspólnie  z opiekunem i instruktorem pracowali nad właściwą dykcją, poprawną wymową czy zachowaniami scenicznymi. Niecodziennym wyzwaniem, zwłaszcza dla dziewcząt, była nauka oddychania przeponowego a rozgrzewka aparatu mowy uświadomiła uczniom, że intensywny trening języka czy żuchwy też może się skończyć zakwasami.

 

Więcej…

 

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 21 marca w naszej szkole było szczególnie uroczyście. Podczas gdy inni z nadzieją wypatrywali nadejścia wiosny, my świętowaliśmy „Dzień Otwarty”. Już od wczesnych godzin szkołę wypełnił radosny nastrój oczekiwania na gości.  Licznie przybyłych gimnazjalistów oraz ich opiekunów witali nasi uczniowie, nauczyciele i dyrekcja. Około 250 uczniów gimnazjów z Siemiatycz, Grodziska, Perlejewa, Dziadkowic odwiedziło naszą szkołę, by poznać nas osobiście.

Więcej…

 

Rozgrywki w siatkówkę

W marcu w naszej szkole odbyły się rozgrywki klasowe w siatkówkę dziewcząt. Z klas trzecich grały klasy: IIIA, IIIB, IIID i IIIE. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIA, drugie - IIIE, trzecie - IIID. Z klas drugich startowały klasy: IIA, IIB, IIC. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIC, drugie - IIB, trzecie - IIA. Z klas pierwszych grały klasy: IA, IB, IC. Wygrała klasa IC. Klasy IIIA, IIC i IC będą grały w FINALE SZKOŁY W SIATKÓWCE, który odbędzie się w kwietniu.