Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Lekcja patriotyzmu

We środę - 1 marca 2017 roku - młodzież obejrzała spektakl „Pokolenie 1920” w reżyserii Bruna Małkowskiego, przygotowanego przez Teatr ARTENES z Wrocławia. Bohaterowie spektaklu, Krzysztof i Barbara to młodzi ludzie, którzy po klęsce wrześniowej przyłączają się do ruchu oporu. Straty wśród przyjaciół, nadają ich walce cechy osobistego rewanżu. Krzysztof w przypadkowej łapance zostaje zatrzymany i trafia do obozu koncentracyjnego. Tam spotyka się z postawami różnych ludzi, pragnących przeżyć w sytuacji ciągłego zagrożenia i śmierci. Spektakl był formą lekcji o patriotyzmie.

 

Promocja czytelnictwa

 

We wtorek dnia 27 lutego 2017r. klasa IA z wychowawcą Krzysztofem Derehajło zaprezentowała w ramach comiesięcznych spotkań promujących czytelnictwo książkę pt.: "Miasto 44".  Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Po zakończeniu czytania można było zobaczyc krótki fragment filmu na podstawie książki o tym samym tytule.

 

Więcej…

 

Mannequin Challenge

Zatrzymany kadr, kamera powoli przechodzi od jednej osoby do drugiej. Ktoś zastygł w połowie wypowiadanego zdania, ktoś po coś sięgał, a jego ręka zawisła w powietrzu. To nie scena z kolejnej części filmu o Harrym Potterze, a na nieruchomych ludzi nikt nie rzucił czaru. Spokojnie, to tylko internetowa moda, zwana Mannequin Challenge. Do zabawy przyłączyli się uczniowie z klasy ID oraz IIC z wychowawczynią oraz nauczycielem języka angielskiego p. Agnieszką Stypułkowską. Zachęcamy do obejrzenia filmiku.  FILM

 

Pancake Day

Prawdziwą ucztę z okazji Pancake Day, czy też Shrove Tuesday, urządziła klasa IIC. Z okazji ostatniego dnia przed rozpoczęciem postu (po angielsku: Lent) uczniowie urządzili zapusty w stylu angielskim.

Więcej…

 

Targi edukacyjne

27 lutego 2017 r. na holu pierwszego piętra po raz kolejny odbyły się „Targi edukacyjne”. Na targach obecni byli m.in. UMCS Lublin, Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku. Podczas targów uczelnie wyższe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Szkoły przygotowały pokazy, prezentacje, katalogi i ulotki. Informacje o studiach i możliwość rozmowy przedstawicieli uczelni z uczniami to interesujący pomysł na promocję szkół wyższych.

 

TŁUSTY CZWARTEK

W tłusty czwartek, 23 lutego 2017r. po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została akcja METODA NA GŁODA czyli TŁUSTY CZWARTEK. W tym dniu można było posmakować pysznych pączków przygotowanych przez pracowników szkoły pod czujnym okiem pani dyrektor. Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie pączki zniknęły w ciągu dwóch pierwszych przerw. Obiecujemy, że w przyszłym roku postaramy się zaspokoić oczekiwania wszystkich "pączkożerców".  W akcję zaangażowała się klasa II A z wychowawczynią panią Iwoną Hapanowicz-Charko.