Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

16 października 2017r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska i uczniowie prowadzący akademię powitali wszystkich zebranych, w szczególności pana Starostę Jana Zalewskiego, pana Wicestarostę Marka Bobla, przewodniczącą Rady Rodziców panią Jolantę Sidorowicz oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników.

Więcej…

 

Ważna rocznica w dziejach Polski i Kościoła

16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Właśnie ten dzień został ustanowiony Dniem Papieża Jana Pawła II przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 27 lipca 2005 r. „w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.”15 października 2017r. - Miejskie uroczystości związane ze wspomnieniem św. Jana Pawła II z udziałem naszego Pocztu Sztandarowego, uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji.

 

I kto powiedział, że jak Mazury, to tylko latem?

 

I kto powiedział, że jak Mazury, to tylko latem? Autorowi tych słów i wszystkim myślącym podobnie młodzież z naszej szkoły udowodniła, że Mazury mogą być atrakcyjne o każdej porze roku, nawet przy niezbyt sprzyjającej październikowej aurze. Grunt to dobra organizacja, towarzystwo i humory. A tak właśnie było na ostatniej wycieczce szkolnej, w której udział wzięli uczniowie z klas IC, IIIC oraz IIA i IID. Opiekę nad 50-osobową grupą wycieczkowiczów sprawowały panie: Alicja Smoktunowicz, Ewa M. Iwaniak i Alina Wolszczuk.

 

Więcej…

 

Otrzęsiny klas pierwszych

9 października 2017 roku odbyły się Otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Zabawa była w formie Finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. W finale brały udział Polska – klasa 1 Branżowa Szkoła I Stopnia, HISZPANIA - 1B LO, PORTUGALIA - 1A LO oraz BRAZYLIA - 1C LO. Były konkurencje: najlepsi kibice, żonglerka piłką, strzały karne i przedstawienie sylwetki najlepszego piłkarza. Wszystkie klasy świetnie się przygotowały. Wygrała klasa 1C. Organizatorem tegorocznych otrzęsin była klasa 2 ZSZ wraz z wychowawczynią mgr Iwoną Kuczewską. Po zakończeniu otrzęsin odbyła się dyskoteka.

 

Projekt-PEACE Cross-Cultural Understanding

Od 9 do 13 października w naszej szkole przebywa trójka studentów - wolontariuszy, którzy przyjechali jako przedstawiciele studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu ”PEACE Cross-Cultural Understanding”.

 

Więcej…

 

XV EDYCJA KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

10 października 2017r. już po raz piętnasty odbył się w naszej szkole Ogólnoszkolny Konkurs „Komisja Edukacji Narodowej – założenia, przedstawiciele, działalność, osiągnięcia”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich.

Więcej…