Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Quiz „Co to za książka” rozstrzygnięty

Przez trzy kolejne dni (3,4 i 5 października 2017 r.) w bibliotece szkolnej odbywał się quiz „Co to za książka?”. Polegał on na odgadnięciu „zaszyfrowanych” tytułów książek i podaniu ich autorów. Podczas rozwiązywania testu można było korzystać z Internetu. Ogółem w quizie wzięło udział 16 osób. Najwięcej tytułów „odszyfrowała” Ola Kasperuk z kl. IIIC i to ona wywalczyła nagrodę książkową. Więcej na stronie biblioteki: http://www.biblioteka.lo-siemiatycze.edu.pl/index.php/rok-20172018/mmbs-2017

 

Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Karina Kuźmik prezentuje książkę Meliny Marchetty - Alibrandi szuka siebie -  <nagranie>

CO TO ZA KSIĄŻKA? - weź udział w QUIZIE!!!.

Zabawę rozpoczynamy 3.10.2017 (wtorek) o 12.35 w czytelni.

Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Link do strony biblioteki: http://www.biblioteka.lo-siemiatycze.edu.pl/index.php/aktualnosci

 

Europejski Dzień Języków w nowoczesnej odsłonie

Dnia 26 września, jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Podczas przerw można było usłyszeć piosenki po angielsku, rosyjsku, włosku, niemiecku i francusku. A podczas długiej przerwy nauczyciele języków obcych przygotowali coś szczególnego.

Więcej…

 

„Śladami bohaterów 1944-2017” Monte Cassino – Loreto – Bolonia

Za naszą i waszą wolność my żołnierze polscy oddaliśmy Bogu ducha, ciało ziemi włoskiej, a serca Polsce

Wyjazd do Włoch w dniach 18-22 września 2017

W projekcie Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku „Śladami bohaterów 1944-2017” wraz z uczniami z innych szkół średnich z naszego województwa uczestniczą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach Agata Wawrzyniak i Krzysztof Koc, uczennica Technikum w Czartajewie Diana Czarkowska i uczeń Technikum w Ostrożanach Patryk Kazimierczuk. Opiekunem grupy jest Krzysztof Jermakowicz.

 

Więcej…

 

Dzień Sybiraka - obchody miejskie

W 78 rocznicę napaści ZSRR na Polskę 17 września 2017r. młodzież naszej szkoły wraz z dyrekcją uczestniczyła w programie artystycznym pt. "I otrze z ich oczu wszelką łzę" oraz Mszy Św. w intencji Sybiraków i ofiar reżimu stalinowskiego w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Następnie wraz z delegacjami władz lokalnych i organizacji złożono wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Sybiraków Ziemi Siemiatyckiej. Jest to wyraz naszego szacunku wobec tragicznych losów Polaków na Wschodzie. ZDJĘCIA W GALERII

 

Sprzątanie Świata - Polska 2017

 

24. edycja akcji Sprzątanie Świata - Polska - przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce"

Tradycyjnie już cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Siemiatyczach, we współpracy z Urzędem Miasta, przyłączyła się do akcji Sprzątania Świata. Uczniowie wraz z opiekunami zbierali śmieci i porządkowali las i teren wokół szkoły. Celami tegorocznej akcji była m.in. zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska.

Więcej…