Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Gwiazd naszych wina

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie klasy I C zachęcali do przeczytania książki pt. ”Gwiazd naszych wina”. To wnikliwa, odważna i humorystyczna powieść zgłębiająca  kwestię życia i miłości. Jest to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Czytanie odbyło się 14 czerwca, w czasie długiej przerwy. Uczniowie odczytali fragmenty utworu, ilustrując je zdjęciami i muzyką z filmu, który został nakręcony na podstawie tej powieści.

 

ZIELONA SZKOŁA IIA

W ramach zielonej szkoły w dniach 13-14 czerwca 2017 r. klasa IIA z wychowawczynią Iwoną Hapanowicz - Charko i panią Jolantą Grzymkowską przebywała w Wólce Nadbużnej. Zielona szkoła rozpoczęła się zajęciami wychowania fizycznego, jako że na miejsce grupa dotarła rowerami.

Więcej…

 

Wycieczka rowerowa

W czwartek, 8 czerwca klasa I B LO wraz z wychowawczynią panią Barbarą Łubą oraz panią Ewą Magdaleną Iwaniak wybrała się na wycieczkę rowerową po naszym zielonym Podlasiu.

 

Więcej…

 

 

Wyjątkowa lekcja historii

Klasy I B i II B wzięły udział 6 czerwca 2017r.  w wyjątkowej lekcji historii - konferencji naukowej zatytułowanej „Tadeusz Kościuszko na Podlasiu” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie z okazji ogłoszenia roku 2017  rokiem Tadeusza Kościuszki.

W swoim wystąpieniu „Legendy i fakty. Więzi Tadeusza Kościuszko z Podlasiem”  JE Bp Antoni Dydycz  przedstawił zebranym związki T. Kościuszki z Podlasiem. Podkreślał konieczność poznania przez młodzież historii naszego regionu i dziejów bohaterów narodowych. Dr Mirosław Roguski mówił o „Pospolitym ruszeniu ziemi drohickiej i jego oficerach w Powstaniu Kościuszkowskim”. Oba wystąpienia przeplatane były pięknie recytowanymi przez pana Jerzego Zelnika fragmentami utworów ilustrujących życie i działalność T. Kościuszki.

 

Więcej…

 

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

W tegorocznej IX edycji Konkursu Matematycznego Politechniki Białostockiej zmagania podjęły dwa zespoły z naszego LO. Z klasy I D startowali: Marek Dąbrowski, Brendon Karwowski i Damian Stefaniuk, zaś z klasy II C: Aleksandra Kasperuk, Kuba Bergcholc i Dominik Borowski. Zespół z klasy drugiej otrzymał wyróżnienie, natomiast Ola Kasperuk została laureatką tegoż konkursu i uzyskała indeks Wydziału Informatyki PB. - Gratulujemy!