Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Rdzawe druty od ojczyzny dzielą nas…

W piątek 8 września uczniowie klas II D i III C wraz z wychowawczyniami Panią Agnieszką Stypułkowską oraz Panią Alicją Smoktunowicz ruszyli do podlaskiej stolicy, aby godnie reprezentować barwy naszej szkoły podczas XVII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru.

Więcej…

 

PRACE PRZY TERMOMODERNIZACJI NASZEJ SZKOŁY

Intensywnie przebiegają prace związane z termomodernizacją Zespołu Szkół. Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych i Powiatu Siemiatyckiego. Koszt 1 milion 999 tys. złotych.

Więcej…

 

Ogłoszenie

PROJEKT PROGRAMU WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNEGO

KONCEPCJA PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ

Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z ww. projektami i wniesienie ewentualnych uwag.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września na sali gimnastycznej miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska, która serdecznie przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło wszystkich, którzy w tym roku rozpoczynają naukę i pracę w naszej szkole. W swoim krótkim wystąpieniu dyrektor Krzyżanowska życzyła całej społeczności szkolnej owocnej pracy. Przedstawicielka Rady Rodziców, Jolanta Sidorowicz życzyła uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.  Po odprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Maturzyści zgodnie z wieloletnią tradycją, upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej udając się w pochodzie na cmentarz, gdzie złożyli wieńce na grobach żołnierzy oraz Ignacego Gilewskiego – założyciela naszego liceum.

 

Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego

VI edycja Narodowego Czytania wybitnych dzieł literatury polskiej za nami. W naszym mieście organizacją tego wydarzenia od samego początku zajmuje się Miejska Biblioteka Publiczna. W tym roku pomysł był taki, by z klasyką polskiej literatury zmierzyła się młodzież. Dlatego kiedy zaproponowano naszej szkole uczestnictwo w przedsięwzięciu, zgodziliśmy się bez wahania. I choć młodopolski dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”, którego fragmenty czytane były podczas tegorocznej akcji, do najłatwiejszych nie należy, to jednak okazało się, że nasi uczniowie doskonale sobie z nim poradzili. W Narodowym Czytaniu, które odbyło się w sobotę, 2 września, w miejskim amfiteatrze, udział wzięli uczniowie z klasy IIIC i IIB, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego, Ewę M. Iwaniak.

Więcej…

 

Kryształowa Anka

 

Tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego odbyło się rozstrzygnięcie i ogłoszenie zwycięzców w konkursie literackim „Wiem! Znam to miejsce!” o „Kryształową Ankę”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach. By wziąć w nim udział, należało napisać tekst literacki (opowiadanie, nowelę lub mikronarrację), którego akcja rozgrywać się będzie współcześnie, w realnych miejscach Siemiatycz bądź okolic. Komisja konkursowa, w  skład której wchodzili: Mirosław Grzymkowski, Gabriela Urbańska i Agnieszka Korzeniewska, zadecydowała o przyznaniu I miejsca uczennicy klasy IIIC naszej szkoły, Aleksandrze Kasperuk. Ola napisała opowiadanie pt. „Pamięć”, które zostało docenione przez komisję „za niezwykłą dojrzałość obserwacji, narratorskie wyczucie a zarazem świeżość i pozytywną nonszalancję formy i języka”. Wygrywając konkurs, Ola otrzymała statuetkę „Kryształowej Anki” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Siemiatycze. W tym miejscu warto też wspomnieć o tym, że drugie miejsce w konkursie zajęła absolwentka naszego liceum, Luiza Bergcholc. Gratulujemy.

 

Więcej…