Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

II Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych - etap powiatowy

 

Z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi 16 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Siemiatyczach odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych, pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego Jana Zalewskiego.

Więcej…

 

POGROMCY MROZU Z "ID" ZNOWU W AKCJI!

W środę 15 lutego miłośnicy sportów zimowych z klasy ID wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Stypułkowską ruszyli na kolejny podbój siemiatyckich tras.

Więcej…

 

WALENTYNKI

Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkole, jest niewątpliwie poczta walentynkowa.

 

Więcej…

 

Zima jako inspiracja dla poetów

Uczniowie klasy II ZSZ uczestniczyli w zajęciach języka polskiego korelujących z wychowaniem fizycznym. Zajęcia odbywały się w terenie. Celem zajęć było rozważanie, czy zima może być inspiracją do tworzenia poezji oraz doskonalenie techniki jazdy na nartach biegowych. Założenia zostały zrealizowane. Młodzież bawiła się świetnie i stwierdziła, że lekcje o poezji są ciekawsze na trasie narciarskiej niż w klasie. Instruktorem jazdy była pani Iwona Haponowicz-Charko.

Więcej…

 

V FESTIWAL TALENTÓW

W piątym  ,,Festiwalu Talentów’’, który odbył się 10 lutego 2017r. wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Wśród uczestników znalazły się dwie osoby śpiewające: Julia Łuczaj z klasy IC oraz Agata Wawrzyniak z IIB, z pokazem akrobatycznym wystąpił natomiast Patryk Puszko z ID. O swojej pasji plastycznej opowiedziała Weronika Sobecka z klasy IB. Zebrani mieli także okazję poznać zainteresowania uczennic z klasy IIIA: fotograficzne - Jennifer Karwowski oraz kulinarne - Julii Laszuk. Z muzyczną improwizacją na perkusji wystąpił Karol Łuniewski z klasy IIID, na gitarze basowej towarzyszył mu Michał Szulc. W filmie zrealizowanym przez Karinę Bisz z II B sztuczki karciane zaprezentował Damian Stefaniuk klasy ID. Zebrani mieli okazję poznać rzadką i bardzo ciekawą pasję Katarzyny Pawluczuk z klasy IIIC, którą jest rekonstrukcja historyczna. Imprezę poprowadzili Karina Kuźmik i Filip Malinowski, a przygotowały Małgorzata Mioduszewska-Scaduto, Monika Basista i Ewa Boguszewska, pracujące w szkolnej bibliotece.

 

KOLEJNY ANGIELSKI NA SPORTOWO

10 lutego 2017r. klasa 1d wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Stypułkowską i panią Iwoną Hapanowicz-Charko udała się na lekcję języka angielskiego i wychowania fizycznego w terenie. Zwarci, odpowiednio ubrani i chętni do zabawy uczniowie spotkali się na plaży miejskiej, gdzie stacjonująca nieopodal ekipa „Piękny Wschód” profesjonalnie przygotowała naszą młodzież do drogi. Pani Stypułkowska wraz z pomocą rodziców i manekina, imieniem Angela, przedstawiła uczniom specjalistyczny zestaw narciarski, prezentując kolejno fragmenty jego stroju w języku angielskim. Po krótkiej, ale wartościowej lekcji, młodzież podzielona na dwie grupy stoczyła prawdziwą walkę z żywiołem. Ta niezwykła lekcja bardzo pozytywnie wpłynęła na uczniów, których po przebyciu łącznie ponad 6 km przepełniała zarówno duma, jak i wiedza, która z całą pewnością zostanie z nimi na lata.