Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Konkurs recytatorski 2014

Eliminacje powiatowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się we wtorek, 25 marca, w SOK-u. Do konkursu zgłosiło się 5 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Czworo z nich to uczniowie naszej szkoły - Dominika Panasiuk ID, Ewa Lubowicka IA, Paulina Zbieć IIE i Jakub Sidorowicz ID. Jury w składzie: Anna Puch, Joanna Gołubkiewicz i Walentyna Oniszczuk do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia w Wysokiem Mazowieckiem, zakwalifikowało naszego ucznia, Jakuba Sidorowicza. Zwycięzcy i uczestnikom gratulujemy. Wykazaliście się wrażliwością na piękno polskiego języka i odwagą. Dlatego doskonalcie te atuty i nie rezygnujcie z udziału w konkursie za rok.

Konkurs recytatorski 2012 - eliminacje powiatowe

Pod koniec marca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczestniczki – Paulina Chwojko (uczennica klasy IF) oraz Michalina Iga Boguszewska (uczennica klasy IA). Obie zostały zakwalifikowane do następnego etapu, wojewódzkiego, który odbędzie 28 kwietnia w Białymstoku. Paulina będzie próbowała swoich sił w turnieju recytatorskim, zaś Michalina w turnieju poezji śpiewanej. Dziewczętom życzymy powodzenia.

Konkurs recytatorski 2012

W poniedziałek, 19 marca 2012 r., w naszej szkole odbyły się środowiskowe eliminacje 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Niestety, w tym roku do udziału w zmaganiach z żywym słowem zgłosiły się tylko 4 uczestniczki, 3 uczennice z klas pierwszych i jedna z klasy drugiej. Wobec tak małego zainteresowania tym bardziej należy wyróżnić i docenić dziewczęta, które się zgłosiły. Recytacje oceniało jury w składzie: pani prof. Monika Basista, pani prof. Aneta Gumianiak-Zduniuk, Angelika Panasiuk.I tak jury zadecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca dwóm uczestniczkom, co wiąże się też z udziałem tych dziewcząt w następnym etapie konkursu. Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych (29 marca) reprezentować będą: w turnieju recytatorskim - Paulina Chwojko z klasy IF oraz w turnieju poezji śpiewanej Michalina Iga Boguszewska również z klasy IF. W konkursie także wzięły udział: Magda Kochańska z klasy IE oraz Patrycja Tomaszewicz z klasy IIB. Wszystkim uczestniczkom konkursu nagrody książkowe wręczyła pani wicedyrektor, Bożena Czerkas.

17 marca 2011 r. odbyły się szkolne eliminacje 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja dwóch utworów: fragmentu prozy oraz utworu poetyckiego. Wystąpienia recytatorów oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Bożena Czerkas, pani prof. Monika Basista oraz Piotr Grygorczuk (uczeń klasy III D i zeszłoroczny laureat konkursu).

W tym roku jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Patrycja Toczyńska z klasy II A

II miejsce – Dorota Homanowska z klasy I A

III miejsce – Roksana Obniska z klasy II B

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz możliwość uczestnictwa w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 31 marca 2011 r. o godz. 15.00 w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.

Konkurs recytatorski 2011

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego