Lekcja otwarta „Jak osiągnąć sukces w biznesie?”

Dekoracją były banery reklamowe siemiatyckich firm. Bardzo dziękujemy rodzicom i wszystkim przedsiębiorcom, którzy pomogli nam zgromadzić reklamy firm. Były one doskonałym tłem do tematu naszej lekcji „Jak osiągnąć  sukces w biznesie?”

Lekcja rozpoczęła się prezentacją  Pani Bożeny Krzyżanowskiej mówiącej o tym, że jeżeli bardzo czegoś pragniemy, mamy determinację by to osiągnąć, wierzymy w swój sukces i dołożymy do tego ciężką pracę to osiągniemy sukces.

Oprawę muzyczną stanowiły piosenki nawiązujące do sukcesu wykonane przez Agatę Wawrzyniak z kl. IIB.

Wystąpił również przedsiębiorca, Pan Mieczysław Swajda, który opowiedział o swoim sukcesie w biznesie oraz przekazał kilka praktycznych rad naszym uczniom.

Atrakcją był filmik z wywiadami na temat sukcesu z uczniami, nauczycielami, Panem Starostą Janem Zalewskim i Panem Burmistrzem Piotrem Siniakowiczem.

Lekcja była  podzielona na cztery części, przeplatane quizami o gospodarce w których sprawdziły się  klasy pierwsze i ich wychowawcy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z ich rozwiązaniem. Rozwiązania zadań były punktowane.

Ostatni etap rywalizacji polegał na przedstawieniu przez klasy,  przygotowanego wcześniej plakatu  reklamowego z nazwą i logo firmy.  Oceny dokonało  Jury w składzie: Pani Teresa Urbańska, Pan Mieczysław Swajda i Marta Zalewska uczennica kl.III D.

Nagrodą o którą rywalizowały klasy był  tytuł  „LICEALNY LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016”.  Tytuł ten zdobyła  klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali karteczki z dobrymi życzeniami. Wszyscy wychodząc z sali zabrali swoje motto, którym warto kierować się w życiu, by osiągnąć sukces.

Lekcję przygotowała Pani Bożena Krzyżanowska z klasą IB LO