ŚWIĘTO MATEMATYKI

14 marca obchodzony jest światowy dzień liczby Pi. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w naszej szkole po raz drugi zorganizowano „Dzień z Matematyką” pod hasłem: „MATEMATYKA nie jest trudna, MATEMATYKA nie jest nudna, MATEMATYKA to świetna zabawa, MATEMATYKA to podstawa”. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie bawili się przy rozwiązywaniu zadań, które w kreatywny sposób łączyły tematy znane z lekcji z codziennymi, praktycznymi zagadnieniami.

Całość została podzielona na trzy części, w trakcie których poszczególne klasy rywalizowały ze sobą mierząc się z logicznymi wyzwaniami. W pierwszej części przygotowano rozprawkę z matematyką w tle pt. „Kiedy się spotkamy?”. Zadanie wymagało słuchania i czytania ze zrozumieniem. Po analizie tekstu, należało poprawnie odpowiedzieć na postawione pytania. W części drugiej znalazły się łamigłówki logiczne. Uczniowie musieli współpracować ze sobą, aby rozwiązać zagadki i znaleźć poprawne odpowiedzi. Część trzecia dotyczyła statystyki szkolnej. Przygotowane zostały pytania związane z naszą szkołą. W trakcie lekcji zaprezentowano znane utwory muzyczne z tekstami nawiązującymi do matematyki w wykonaniu Agaty Wawrzyniak, Wiktorii Czeczuk, Gabrysi Boguszewskiej, Mateusza Sidorowicza i Damiana Stefaniuka.

Zwycięzcą tegorocznego „Dnia z Matematyką” została klasa II C, która za zdobycie największej liczby punktów otrzymała statuetkę SUPER MATEMATYKÓW 2017. Za pomysł oraz organizację wydarzenia odpowiadały panie uczące matematyki: Barbara Łuba, Małgorzata Kościaniuk oraz Teresa Urbańska. Lekcja ta miała na celu pokazanie, że matematyka nie musi kojarzyć się z nudą oraz skomplikowanymi zadaniami. Dzisiejszy „Dzień z Matematyką” udowodnił, że matematyka to także dobra zabawa.