A WTEM TRZECI MAJ ZABŁYSNĄŁ...

Dnia 27 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę IIB pod kierunkiem wychowawczyni pani Edyty Niewińskiej. Pamiętne wydarzenia z 1791r. zostały przedstawione w formie wspomnień, dzięki którym młodzież miała okazję poznać i zrozumieć historię swojej Ojczyzny. Można było zaobserwować jak uczniowie odnajdują elementy łączące wiedzę historyczną z potrzebą tożsamości narodowej współczesnego młodego człowieka.

Właściwy nastrój uroczystości został podkreślony dzięki pięknej oprawie muzycznej, na którą składały się m.in. utwory w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją pana Łukasza Kraujutowicza.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania poprzedzającego akademię Marszu Biało – Czerwonego oraz zaprosiła całą społeczność szkolną do udziału w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.