III Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych

Z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi 22 lutego 2018 r. w Zespole Szkół w Siemiatyczach odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych, pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego Jana Zalewskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych z powiatu siemiatyckiego i bielskiego. Spośród 80 uczestników etapu szkolnego wyłoniono 29 uczniów, którzy wzięli udział w etapie finałowym. Wyniki konkursu i uroczyste wręczenie nagród, odbędzie się podczas Dnia Otwartego Szkoły. Uczniowie  zmierzyli się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, które wymagały od nich rozległej wiedzy i umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych z zakresu tych nauk. Organizatorami konkursu była dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Siemiatyczach.