KLASA II C WYGRYWA XVI EDYCJĘ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

Drugiego dnia po otrzęsinach klas pierwszych rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody dnia patrona. 11 października 2018 r. odbyła się XVI już edycja Ogólnoszkolnego Konkursu „Komisja Edukacji Narodowej – założenia, przedstawiciele, działalność, osiągnięcia”.

Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich. Ich występy oceniała komisja, w której skład weszły: pani Bożena Krzyżanowska – dyrektor szkoły, pani Teresa Urbańska – wicedyrektor szkoły oraz Gabriela Boguszewska – przedstawicielka społeczności uczniowskiej.

Uczniowie zmagali się w 3 konkurencjach. Dwuosobowe zespoły złożone z przedstawicieli wszystkich klas drugich odpowiadały na pytania dotyczące Komisji Edukacji Narodowej. Druga konkurencja polegała na przedstawieniu stylizacji kobiecej lub męskiej z epoki oświecenia. Oceniane były strój, makijaż, fryzura i komentarz. W tej konkurencji wszystkie klasy wypadły rewelacyjnie, a zachwycone jury dwie stylizacje nagrodziło dodatkowymi punktami. Jak się dowiedzieliśmy, uczniowie pozyskali kreacje z różnych źródeł. Niektóre z nich zostały wypożyczone od uczestniczek spaceru historycznego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach z okazji urodzin księżnej Anny Jabłonowskiej, inne - od zespołu „Małe Podlasie”. Dużą pomysłowością wykazała się tu klasa IIA, która skompletowała trzy kreacje samodzielnie, nie korzystając z gotowych strojów. Ostatnia konkurencja konkursowa polegała na wykonaniu dowolną techniką i zaprezentowaniu portretu wybranej postaci związanej z Komisją Edukacji Narodowej.


Po trzech seriach pytań dotyczących patrona naszej szkoły i dwóch konkurencjach okazało się, że klasy IIA i IIC mają taką samą liczbę punktów, konieczna więc była dogrywka. Ostatecznie zwyciężyła klasa IIC, która w nagrodę otrzymała tort.
Konkurs, jak co roku, przygotowały panie Bożena Czerkas i Monika Basista, a z wdziękiem i swobodą prowadzili Karina Kuźmik i Mateusz Sidorowicz z klasy IIIB.