Dzień Edukacji Narodowej i symboliczne otwarcie szkoły po przeprowadzonej termomodernizacji

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy 15 października. Tradycyjnie, akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzież serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości. Jak każdego roku szkołę odwiedziła liczna grupa emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi, których z imienia i nazwiska powitała Bożena Krzyżanowska, dyrektor szkoły.

Lista gości była jednak dłuższa niż zazwyczaj, bowiem tegoroczny Dzień Nauczyciela zbiegł się z jeszcze jedną okazją do świętowania. W związku z zakończonymi remontami oraz symbolicznym otwarciem szkoły po przeprowadzonej termomodernizacji swoją obecnością zaszczyciło nas wiele osób, które były zaangażowane w tę inwestycję, czy to poprzez wkład finansowy, czy przez jej nadzorowanie i wykonanie.

Na uroczystości obecni byli m.in.: Starosta Powiatu Siemiatyckiego - Jan Zalewski, jego zastępca Marek Bobel, Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński, przedstawiciele firmy „Majka”, realizującej inwestycję, przedstawiciele duchowieństwa, dyrektorzy siemiatyckich szkół itp.  Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły Dzień Edukacji Narodowej jest ważnym momentem w życiu najmłodszych uczniów, pierwszoklasistów. Tego dnia złożyli oni uroczyste ślubowanie i oficjalnie zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły, stając się jednocześnie pełnoprawnymi członkami Zespołu Szkół w Siemiatyczach.

Święto Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników szkoły, w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie. Nagrodę starosty otrzymała dyrektor szkoły, Bożena Krzyżanowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego, Cezary Kudelski. Wybranym nauczycielom i pracownikom obsługi przyznano nagrodę dyrektora.  Kolejna część akademii z okazji Dnia Nauczyciela związana była z symbolicznym otwarciem szkoły.

Nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi, poprzedzonego modlitwą i wyświęceniem odremontowanych obiektów. Największą metamorfozę przeszła sala gimnastyczna, która została docieplona (podobnie jak cały budynek starej części szkoły), zyskała nowe okna, a na podłodze położono specjalną wykładzinę. Zarówno sala sportowa, jak i cały przedwojenny budynek szkoły zyskały nową elewację. Wewnątrz wymieniona została instalacja grzewcza. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł.

Całość uroczystości zakończyła się częścią artystyczną. Uczniowie Bartek Bobienko i Michał Wojtulewicz odegrali skecz, w którym lekarz spotyka po latach swojego dawnego profesora z liceum.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny (kierowany przez Łukasza Kraujutowicza), zaś na zakończenie z muzyczną niespodzianką wystąpił niecodzienny duet.

Uczeń klasy IIIIB, Mateusz Sidorowicz i nauczycielka języka polskiego, Ewa M. Iwaniak, zaśpiewali polską wersję nieśmiertelnego przeboju Franka Sinatry – „My way”. W roli konferansjerów prowadzących całą uroczystość doskonale sprawdzili się Katarzyna Michnowska, Wioleta Wasilewska oraz Bartek Bobienko, uczniowie klasy IIC. Ta klasa, wspólnie z wychowawcą, Ewą Magdaleną Iwaniak przygotowała całość tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.