Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego w pełnej wersji. Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła w ten sposób udział w inicjatywie „Rekord dla Niepodległej".

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Obejrzeliśmy przepięknie odtańczonego poloneza, oddającego ducha tego wyjątkowego momentu w historii Polski. Całość dopełnił śpiew chóru pod batutą p. Łukasza Kraujutowicza oraz utwór w wykonaniu duetu akordeonowego. Wiersze patriotyczne i scena z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, przeplecione pieśniami wywołały ogromne wzruszenie na twarzach widzów. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość. Akademię przygotowała klasa ID wraz z wychowawczynią, panią Edytą Niewińską.