Kolejny sukces siatkarek

Dnia 03.12.2018 r. dziewczęta z naszej szkoły rozegrały mecze II rundy I Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego. Tym razem musieliśmy zmierzyć się z II LO i VI LO z Białegostoku. Szczególnie pierwszy mecz z najlepszym w rankingach ogólniakiem w naszym województwie okazał się małym horrorem.

 

Część dziewcząt dzień wcześniej grała w meczu klubowym i w pierwszym secie brakowało trochę świeżości. Chociaż na początku seta po trzech atakach Weroniki Sobeckiej i kilku asach serwisowych Marty Weremijewicz zdobyliśmy przewagę, to jednak w końcówce seta popełniliśmy sporo błędów własnych i przegraliśmy 25:21. W drugim secie dalej gra nie układała się po naszej myśli, przeciwnik odskoczył na kilka punktów. Szczególnie kłopoty sprawiały nam zagrywki kapitan drużyny przeciwnej pochodzącej z Siemiatycz Marii Mudel. Jednak w drugim secie kolejne asy serwisowe Marty Weremijewicz i Weroniki Sobeckiej zbliżyły nas do remisu. Dalej udane akcje naszych atakujących Gabrieli Poniatowskiej, Katarzyny Lachowicz i Aleksandry Łuby, oraz bardzo dobra gra w polu doprowadziły do wygranej seta 25:23. W trzecim secie kontrolowaliśmy grę i wygraliśmy decydującego seta 15:13. Przeciwnik z VI LO okazał się dużo słabszy. Dziewczęta podbudowane wygrana łatwo wygrały 2:0 w setach 25:7 i 25:9. Po dwóch rundach pozostajemy bez porażki. Kolejny turniej musimy rozegrać w Bielsku Podlaskim do 14.12.2018r. z zespołami ILO Suwałki i I LO Augustów.


Skład drużyny:
od lewej; Aleksandra Łuba, Julia Żebrowska, Oliwia Łukasiuk, Katarzyna Michnowska, w siadzie: Weronika Sobecka, Katarzyna Lachowicz ,Gabriela Poniatowska, Marta Weremijewicz,