accessible

Kolejna wygrana siatkarek

Kolejna wygrana siatkarek w I Lidze Licealiady Województwa Podlaskiego. Kolejna wygrana siatkarek w I Lidze Licealiady Województwa Podlaskiego. Dnia 13.12.2018r. rozegrana została III tura rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych w ramach I Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego.

Kolejny turniej został rozegrany w Bielsku Podlaskim. Naszymi przeciwnikami były zespoły z I LO Suwałki i I LO Augustów. Tym razem byliśmy trochę w niekomfortowej sytuacji, ponieważ musieliśmy grać dwa mecze po kolei. W pierwszym meczu na początku dziewczęta z Suwałk zaskoczyły nas dobrą skutecznością, a nasze dziewczęta popełniły trochę błędów. Z każdą minutą meczu licealistki z Siemiatycz rozkręcały się i wygraliśmy seta 25:21, a drugiego 25:16. W drugim meczu z Augustowem liczyliśmy na słabszego przeciwnika. Okazało się w trakcie meczu, że nasze przeciwniczki w tym dniu mają dyspozycję dnia i wszystko im wychodzi. Siemiatyczanki grając drugi mecz po kolei popełniały błędy i długo nie mogliśmy uzyskać prowadzenia. Końcówka seta okazała się szczęśliwa, przeciwnik popełnił cztery błędy i wygraliśmy seta 25:23. Drugi set miał być lepszy, ale początek okazał się fatalny przegrywaliśmy 7:1. Dalej pomimo momentów dobrej gry nie zdołaliśmy dogonić przeciwniczek i przegraliśmy 25:21. Porażka w drugim secie zmobilizowała drużynę i trzeciego seta od początku kontrolowaliśmy prowadząc 8:2. Rywalki podejmowały rozpaczliwe próby zmiany wyniku, ale to Siemiatycze wygrały seta 15:11 i cały mecz 2:1. Po dwóch rundach zajmowaliśmy drugie miejsce w Lidze razem z zespołami z IV LO Białystok oraz ZSR CKP Białystok. Następny turniej rozgrywamy dopiero po feriach zimowych w lutym i to właśnie te szkoły będą naszymi przeciwnikami. Czekaja nas dwa najtrudniejsze mecze. W zespołach tych występują zawodniczki z najlepszych klubów siatkarskich naszego województwa.

Skład drużyny od lewej: trener Wojciech Zieleniewski, Julia Żebrowska, Marta Weremijewicz, Katarzyna Michnowska, Aleksandra Łuba, Gabriela Poniatowska, Katarzyna Lachowicz, Weronika Sobecka, Julia Jermakowicz, Oliwia Łukasiuk