Dzień Otwarty 2019

Tradycyjnie 21 marca Zespół Szkół w Siemiatyczach otworzył szeroko drzwi szkoły, by powitać uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum. Na zaproszenie odpowiedziało wielu uczniów, którzy tłumnie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Gości powitała pani dyrektor Bożena Krzyżanowska.

 

 

 

 

 

Na spotkanie przybył też Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, absolwent naszej szkoły, który przygotował krótki konkurs sprawdzający wiedzę o szkole oraz pan Mariusz Radziszewski - Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym.

W czasie spotkania ogólnego wręczone zostały nagrody IV edycji Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych, który organizowany jest przez Dyrekcję i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych Zespołu Szkół, a odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego pana Jana Zalewskiego. Fundatorami nagród w konkursie są Starosta Powiatu Siemiatyckiego Jan Zalewski oraz Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz. Po części oficjalnej przyszedł czas na krótkie przedstawienie szkoły.

 W czasie pokazu sportowego na wesoło uczennice zaprezentowały świetną sprawność fizyczną, a całość uświetnił występ chóru szkolnego pod opieką pana Łukasza Kraujutowicza.

Tego dnia szkołę „odwiedzili” też znani absolwenci Zespołu szkół, m. in. aktor Dariusz Kowalski, dziennikarka Joanna Kryńska, czy podróżnik Tomasz Jakimiuk – co prawda nie osobiście.

 Po części ogólnej uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum wyruszyli, by zwiedzić szkołę. Czekało tam na nich wiele atrakcji: prezentacje, krótkie lekcje, konkursy i doświadczenia.

Był też poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły Branżowej i Zawodowej odbywających praktyki w Restauracji „Leśny Zakątek” i „Kresowiak”.