Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca 2019 r. po raz drugi uczniowie z Zespołu Szkół w Siemiatyczach wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych- „Tropem Wilczym”. W tym roku biegi odbywały się na trasie Perlejewo-Granne na dwóch dystansach:
• 1963 metrów- bieg pamięci symbolizujący rok, w którym poległ ostatni żołnierz wyklęty, Józef Franczak ps. Lalek;
• 5000 metrów- bieg główny.

Na mecie uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz raczyli się pysznymi kiełbaskami i grochówką z kuchni polowej. Udziałem w biegu młodzież oddała hołd żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944-1963 walczyli z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej. W tym roku w Polsce i na świecie w biegu „Tropem Wilczym” uczestniczyło 75 tysięcy biegaczy z 360 miast.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hanna Tarasiuk, Angelika Boruc, Magda Siwerska, Natalia Kłopotowska, Natalia Krajewska, Aleksandra Krajewska, Aleksandra Oleksiuk, Wiktoria Mulewska, Daniela Zubrzycka, Michał Kondraciuk, Aleksandra Żabiuk, Natalia Ekonomiuk, Paweł Solaniuk, Hubert Łazowski, Filip Kłopotowski, Łukasz Ryżyk, Tomasz Ryżyk, Marcin Leoniuk, Jakub Plichta, Jakub Tyc, Filip Kryński, Monika Mudel, Kamila Komoń, Dominika Moczulska, Weronika Stypułkowska, Patrycja Szyszko, Natalia Koleśnik, Marta Siemieniuk, Aleksandra Łuba, Oliwia Łukasiuk, Edyta Rusidova, Magdalena Stolarczuk, Martyna Osowska, Małgorzata Bobrowicz, Michał Bujno, Krystian Jarocki, Mateusz Kochański, Patrycja Oksztul, Emil Poniatowski. Organizatorami, opiekunami oraz uczestnikami biegu byli nauczyciele: Wojciech Zieleniewski, Iwona Hapanowicz-Charko, Iwona Kuczewska, Cezary Kudelski. Zdjęcia: Kamila Komoń.