Szkolny Konkurs Ortograficzny

ortograficzny2019

Zbliża się 21 marca, a wraz z nim kolejne Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii w Białymstoku. Od lat udział w tych zmaganiach biorą również przedstawiciele naszej społeczności. Wybór reprezentanta zwyczajowo odbywa się w drodze szkolnych eliminacji. 12 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło 11 uczniów. Tekst dyktanda mocno naszpikowany był niecodziennym słownictwem (np. Dolnołużyczanin z Chociebuża, eks-Afganka, niby-hażanin, bosch czy husqvarna), dlatego nikomu nie udało się napisać go bezbłędnie. Najlepiej poradziła sobie z nim, popełniając jednocześnie najmniejszą liczbę błędów, uczennica klasy IA – Aleksandra Oleksiuk. To ona 21 marca zmierzy się z dyktandem w jubileuszowych, bo XX Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii.

Miejsce drugie w Szkolnym Konkursie Ortograficznym zajął Bartłomiej Pociecha z kl. IA, zaś miejsce trzecie Natalia Duda z klasy IIB. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Do kolejnych zmagań z językiem polskim zapraszamy w przyszłym roku.