MARSZ BIAŁO-CZERWONY

25 kwietnia w Siemiatyczach już po raz czwarty odbył się „Siemiatycki Marsz Biało - Czerwony". Po godzinie dziewiątej uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły ubrani na biało czerwono wyruszyli w kierunku Starostwa Powiatowego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjów, a także Zespołu Szkół Specjalnych,  lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele PSP, KPP w Siemiatyczach oraz wszyscy mieszkańcy Siemiatycz.

 

 Około godziny 9:30 wszystkich zebranych na ulicy Pałacowej  przywitała  Bożena Krzyżanowska dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach, oraz Marek Bobel wicestarosta siemiatycki. Szczególną rolę w tym wydarzeniu odegrali tancerze z ZPiT „Małe Podlasie”, którzy najpierw zatańczyli Poloneza, a potem z dumą szli w pochodzie w strojach narodowych.

Marsz zakończył się przy Urzędzie Miasta. W tym roku pogoda dopisała i cała ulica Pałacowa była pięknie wypełniona kolorami narodowymi.

Marsz taki zorganizowano po raz pierwszy w roku 2016 kiedy siemiatyckie LO realizowało projekt „W barwach biało-czerwonych”. Inicjatywa została wówczas dobrze przyjęta i po raz kolejny szkolna społeczność chciała  w ten sposób dać wyraz przywiązania do barw oraz symboli narodowych. Czwarty Marsz Biało - Czerwony został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego oraz Burmistrza Miasta Siemiatycze. Organizatorem marszu tradycyjnie jest nasza szkoła.