Konkurs geologiczny

W marcu bieżącego roku piątka uczniów naszego liceum (Aleksandra Łuba, Natalia Terebun, Kamila Małyszczuk, Weronika Stypułkowska oraz Grzegorz Tyborowicz) wzięła udział w XX już edycji Konkursu Geologiczno - środowiskowego organizowanego przez PIG-PIB w Warszawie.

Zadaniem uczniów było napisanie prac na jeden z trzech określonych tematów, dotyczących żywiołów ziemskich, które stanowiły motyw przewodni tegorocznej edycji konkursu. Z okręgu obejmującego województwa: mazowieckie, lubelskie oraz podlaskie do państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie nadesłano na poziomie szkół ponadgimnazjalnych ponad 60 prac. Trzy z nich ostały wyróżnione, w tym praca Natalii Terebun, uczennicy klasy Ib („Rok bez lata”). Do etapu półfinałowego, obejmującego godzinny test wiedzy, zakwalifikowano sześciu uczniów, w tym Weronikę Stypułkowską – IIc (tytuł pracy: „Oda do wulkanu”). W wyniku przeprowadzonej rywalizacji Weronika uzyskała tytuł Laureata etapu półfinałowego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego, zajmując III miejsce. Opiekunem naukowym wszystkich uczniów była p. Elżbieta Sielicka.