Szkolny Konkurs Ortograficzny

9 marca w naszej szkole odbył się tegoroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny z języka polskiego. Wzięło w nim udział łącznie 14 uczniów, zarówno z klas pierwszych, drugich, jak i trzecich. Tekst dyktanda do najprostszych nie należał. Należało poradzić sobie w nim m.in. z takimi zdaniami: „Ledwo wpadł w objęcia Morfeusza, a już ujrzał chór hurys hurmą piejący w churale niby-chorały” czy „Zmorzony (a jeszcze przed półgodziną superrześki) po ponadtrzyićwierćgodzinnej przebieżce haski hodowca psów husky, pół charcząc, pół rzężąc, padł zmożony snem na przyprószoną okruszkami biało prążkowaną megakarimatę rozłożoną na gołoborze przy białokwietnej, obfitej rzeżusze”. Żadnemu z piszących dyktando uczniów nie udało się go napisać bezbłędnie. Wyłoniliśmy jednak tych, którzy popełniając najmniej błędów, jednocześnie stali się zwycięzcami Szkolnego Konkursu Ortograficznego 2020. I tak: I miejsce zajęła uczennica klasy IIIA, Magda Dubiec, na II miejscu znalazł się uczeń z klasy IG, Aleksander Goblet, zaś miejsce III przypadło również tegorocznej maturzystce z klasy IIIA, Dominice Klimaszewskiej. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w ortograficznej rywalizacji.