Projekt PEACE Cross-Cultural Understanding

Od 24 do 28 września 2018r., w ramach projektu PEACE Cross-Cultural Understanding, przebywali u nas studenci z zagranicy: Briam z Peru oraz Theo z Brazylii.

 

Nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie po raz kolejny. Ten projekt jest niepowtarzalną okazją do poznania młodych ludzi z całego świata oraz ich odmiennych zwyczajów kulturowych. Studenci na lekcjach angielskiego opowiedzieli o tradycjach, kulturze i sytuacji, jaka obecnie panuje w ich ojczyznach, zapoznali uczniów z muzyką i tańcami narodowymi a także pokazali tradycyjne potrawy regionalne.

 Po lekcjach zwiedzali miasto, Drohiczyn, Koryciny, Białowieżę, Mielnik i Grabarkę. Nasi goście przebywali również w szkołach podstawowych i gimnazjach w Siemiatyczach, wzięli udział w meczu siatkarskim UKS Danex oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Małe Podlasie.

 

Studenci mieszkali w domach naszych uczniów Filipa i Karoliny, tegorocznych maturzystów. Nasz projekt organizowany jest przez AIESEC Warszawa SGH.