Marcin Panasiuk ponownie w murach naszego LO

W piątek 28 września szkołę odwiedził nasz absolwent Marcin Panasiuk. Marcin jest współwłaścicielem studia Deep Blue Production, zajmującego się produkcją grafiki 3D na potrzeby branży filmowej, telewizyjnej oraz gier wideo.

Swoje doświadczenie w tworzeniu animacji oraz grafiki 3D zdobywał w Dabarti CGI oraz Platige Image, gdzie pełnił funkcje grafika i artysty.

Marcin spotkał się z młodzieżą klas pierwszych i trzecich liceum. Na spotkaniu opowiedział czym się zajmuje, gdzie wykorzystuje się grafikę komputerową (m.in. gry komputerowe, reklama, ebooki) i zaprezentował kilka swoich prac. Wspominał również lata szkolne spędzone w liceum. Będąc uczniem tworzył swoje pierwsze prace za które wielokrotnie był nagradzany. Z przyjemnością przypomniał sobie te chwile. Marcin jest przykładem, że można łączyć swoją pasję z pracą dającą satysfakcję i dochód.