Inauguracja roku szkolnego

W letni, gorący poranek tuż po godzinie 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Na początku wprowadzono Sztandar Szkoły i wszyscy zebrani odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pani dyrektor Bożena Krzyżanowska przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli życząc owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

 

Następnie głos zabrała pani Jolanta Sidorowicz, przedstawicielka Rady Rodziców życząc powodzenia i sukcesów w nauce w rozpoczynającym się roku szkolnym. Po zakończeniu części oficjalnej, około godziny 9:30, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, klasy III liceum wraz z wychowawcami przeszły w marszu ulicami miasta na najstarszy cmentarz, aby zapalając znicze na grobach pomordowanych upamiętnić rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętano również o Ignacym Gilewskim – założycielu naszego liceum. W tym samym czasie uczniowie klas I i II udali się do klas na spotkania z wychowawcami.