MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

7 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki. W tym roku zorganizowała je klasa IA wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Iwoną Hapanowicz - Charko. Z samego rana przy wejściu do szkoły nauczyciele i uczniowie zostali przywitani przez śnieżynki.

 

Jedną z mikołajkowych atrakcji było szukanie dwóch czapek św. Mikołaja z ukrytą karteczką niespodzianką. Uczniowie przebrani za śnieżynki lub św. Mikołaja byli zwolnieni z odpowiedzi na lekcji. Św. Mikołaj, jak co roku, odwiedził też klasy, grzecznym uczniom rozdawał cukierki, a niegrzecznym rózgi.

 

Na przerwach można było kupić ciasta przygotowane przez uczennice klas: IIIc, Ia i IIId. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Siemiatyczach. Na długiej przerwie uczniowie zebrali się na holu w nowej szkole, aby wysłuchać prezentacji o św. Mikołaju.

Po prezentacji klasa IA rozpoczęła konkurs karaoke, śpiewając piosenkę "Coraz bliżej święta". Każdy, kto spróbował swoich sił w konkursie, dostał drobny, słodki upominek od św. Mikołaja. Na koniec Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska podziękowała zaangażowanym w przygotowanie obchodów Mikołajek uczniom i wręczyła dyplomy wolontariuszom z okazji międzynarodowego święta wolontariatu, które przypada 5 grudnia. Mikołaj w towarzystwie uroczych śnieżynek odwiedził również dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Kościuszki. (Klasa IA)