Szkolne czytanie 2015

W piątek 18 grudnia 2015 r., w ramach szkolnego czytania książek,  uczniowie klasy IIA przedstawili prezentację popularyzującą czytelnictwo. Publiczność poznała 10 powodów, dla których warto czytać oraz dowiedziała się, co dobrego można zrobić dla biblioteki (nie tylko szkolnej).  Ewelina i Maciek bardzo wiarygodnie przekonywali, po które tytuły można sięgnąć w wolnej chwili. Zrecenzowany podczas prezentacji  thriller medyczny „Ostatni, który umrze”, autorstwa Tess Gerritsen, to doskonała powieść zachęcająca do zainteresowania się profilem biologiczno-chemicznym. Wśród tytułów polecanych do przeczytania znalazły się także książki dla młodzieży: „Szukając Alaski” Johna Greena oraz tajemnicza „Marina” Carlosa Ruiza Zafona, której fragment został na głos odczytany.

„Szkolne czytanie” po raz kolejny stało się okazją do przekazania bibliotece  książkowego prezentu. Do rąk bibliotekarzy, a zatem i czytelników naszej biblioteki, trafił „Czas żniw” Samanthy Shannon.

Akcja głośnego czytania książek cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy rosnąca liczba słuchaczy.