Bal karnawałowy dla dzieci w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN

Na zakończenie ferii zimowych, w niedzielę, 7 lutego, w naszej szkole odbyła się impreza karnawałowa, potocznie nazywana choinką. Działanie o tyle nietypowe, że skierowane przede wszystkim do uczestników spoza liceum. Z inicjatywą zorganizowania takiej choinki dla dzieci pracowników wszystkich siemiatyckich szkół i przedszkoli wyszła Rada Pedagogiczna naszej szkoły. Po konsultacjach okazało się, że to trafny pomysł, którego realizacja docelowo służyła nie tylko zorganizowaniu zabawy dzieciom, ale też integracji środowisk nauczycielskich siemiatyckich szkół i przedszkoli. Podczas kiedy dzieciom zorganizowano czas, rodzice przy kawie mogli porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, a czasem nawet poznać.

Na choinkę przybyło ok. 50 dzieci, w różnym wieku – począwszy od tych najmłodszych, dopiero stawiających pierwsze kroki, po te nastoletnie. Animatorami zabaw byli nie tylko nauczyciele (którzy zadbali także o słodki poczęstunek dla gości), ale również grupa uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy choinki z zainteresowaniem obejrzeli występy magika, w którego wcielił się Krzysztof Arcimowicz, absolwent naszego LO. Nie zabrakło oczywiście tańców, gier i konkursów. Buzie najmłodszych dzieci z ogromną starannością i precyzją malowała Aleksandra Kasperuk, a nieco starsze mogły skorzystać z usług fryzjerskich w wydaniu uczniów ZSZ. Gwoździem programu oczywiście była wizyta Mikołaja, którego maluchy zarzuciły wręcz pytaniami i opowieściami o tym, jakie były grzeczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Mikołaja drobne słodkie upominki, po czym zaprosili go do wspólnej zabawy.

W taki oto sposób I choinka dla dzieci nauczycieli siemiatyckich placówek przeszła do historii.