MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO - KONKURS

A ponieważ od 2011 roku 1 marca jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, również i o tym święcie pamiętaliśmy. Krótki montaż słowny, przedstawili uczniowie – Jakub Sidorowicz i Radosław Mikowski. Następnie odbył się konkurs pt. „Mistrzowie Języka Polskiego”, przygotowany przez nauczycieli polonistów, a poprowadzony przez uczniów klasy IC – Paulinę Trochimiak i Filipa Malinowskiego. W konkursowych zmaganiach udział wzięły wszystkie klasy drugie. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko poprawnością językową przy odpowiedzi na pytania dotyczące języka polskiego, ale również pomysłowością i kreatywnością przy prezentacji bohatera literackiego i utworu muzycznego. W związku z obchodzonym rokiem Henryka Sienkiewicza jedna z konkurencji wymagała przedstawienia wybranego bohatera z wcześniej wylosowanej książki tego autora. Przed publicznością pojawili się m.in. Andrzej Kmicic, Janko Muzykant, Akte, Danusia Jurandówna i opowiadali o swoich książkowych dziejach. Zmagania uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani wice dyrektor Teresa Urbańska, pani Edyta Niewińska i Jakub Sidorowicz. Bezkonkurencyjna okazała się w tych zmaganiach klasa II A i to ona zdobyła w tym roku tytuł „Mistrzów Języka Polskiego”, o czym informowała również nagroda ufundowana przez organizatorów konkursu – nauczycieli języka polskiego.