Dzień Otwarty - 21 marca 2016r.

Dlatego w przygotowanie tego dnia angażuje się wielu uczniów oraz nauczycieli. W tym roku uroczystość została przygotowana przez klasę IIB pod kierownictwem wychowawcy - Pani Justyny Owczarskiej. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z wielu szkół: Gimnazjum Nr 1,  Nr 2 i Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach, Gimnazjum Gminnego z Grodziska, Dziadkowic, Perlejewa, Milejczyc, Mielnika. Rozpoczęliśmy spotkaniem ogólnym na sali gimnastycznej, w czasie którego rozstrzygnięte zostały konkursy organizowane przez naszą szkołę – Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych objęty patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego oraz Konkurs matematyczno - fotograficzny „Matematyka jest wszędzie”. Pan Starosta Jan Zalewski wraz z Panią dyrektor Bożeną Krzyżanowską wręczyli atrakcyjne nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursów. Pan Starosta Jan Zalewski życzył wszystkim gimnazjalistom powodzenia na egzaminie i zachęcał do wyboru naszego liceum i zawodówki. Rekomendował szkołę z wieloletnią tradycją, w której uczyło się wiele znanych i osiągających sukcesy absolwentów.Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz możliwościami rozwoju jakie daje nasza szkoła. Całość uzupełniona była scenkami, piosenkami wykonywanymi przez chór, solistów, pokazem gimnastycznym oraz występem muzycznym. Uczniowie zwiedzili naszą szkołę, obejrzeli prezentacje w poszczególnych klasach. Pani wicedyrektor Bożena Czerkas oprowadzała uczniów po szkolnym muzeum. Na auli w nowej szkole poszczególne klasy przygotowały stoiska prezentujące swoje profile. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Zasadniczej Szkoły Zawodowej ze smakołykami przygotowanymi przez naszych uczniów u pracodawców, u których odbywają praktyki. Uzupełnieniem prezentacji była wystawa prac bardzo utalentowanej uczennicy klasy IC LO  Aleksandry Kasperuk.

 

Wszystkim Gimnazjalistom życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym i zapraszamy do wyboru naszej szkoły.