Dzień Matematyki 2016

Dnia 14 marca bieżącego roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Matematyki. Przygotowała go klasa IID z panią Teresą Urbańską. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w otwartej lekcji matematyki. Pierwsza część lekcji to krótki wykład pani Teresy Urbańskiej na temat ciągu, jakim jest numer PESEL. Drugą część lekcji, pracę w grupach, poprowadzili uczniowie. Klasy wspólnie musiały podołać przygotowanym zadaniom, oczywiście związanym z matematyką. Były wśród nich m.in. rebusy i zadania statystyczne dotyczące naszej szkoły. Uczniowie świetnie poradzili sobie z ich rozwiązaniem, jednak bywały chwile dłuższego zastanowienia. Rozwiązania zadań były punktowane. Nagrodą za zdobycie największej liczby punktów był nasz szkolny matematyczny „Oskar” wykonany własnoręcznie przez Sebastiana Marcinkowskiego oraz Piotra Mantura. Mistrzem Matematyki 2016 została klasa IC. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy IID. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko wzory i trudne zadania, ale również znakomita wspólna zabawa.