Konkurs Recytatorski 2016

W minionym tygodniu w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się miejskie eliminacje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział wyłącznie uczniowie naszej szkoły, co w dobie spadku zainteresowania kulturą żywego słowa, już samo w sobie jest jakimś małym sukcesem uczniów i nauczycieli.

 

Z recytacją fragmentu prozy oraz jednego tekstu poetyckiego zaprezentowało się 5 uczennic naszego liceum. Ich zdolności oceniało jury w składzie: Jolanta Sidorowicz, Joanna Gołubkiewicz i Anna Puch, które zadecydowało o zakwalifikowaniu do eliminacji wojewódzkich konkursu dwóch naszych uczennic. Są to: Kamila Skuliniec, z klasy IIB, która spróbuje swoich sił w konkursie recytatorskim oraz Agata Wawrzyniak, z klasy IB, która powalczy w turnieju poezji śpiewanej. W eliminacjach miejskich wzięły także udział: Dominika Panasiuk z klasy IIID, Kinga Kosk i Małgorzata Zieniuk z klasy IB. Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za chęć zmierzenia się z niełatwą sztuką deklamowania i interpretowania, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w piątek, 29 kwietnia, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku.