accessible

III Liga siatkówki dziewcząt - pierwszy sukces

W zeszłym roku po  eliminacjach uzyskaliśmy awans do III Ligi. Dnia 03.11.2016r. odbył się pierwszy mecz w ramach tych rozgrywek. Jesteśmy rozstawieni w parze z drużyną ZSR CKR Rudka, z którą musieliśmy rozegrać pierwsze spotkanie. Mecz w Rudce okazał się prostą potyczką, w której dominowały nasze dziewczęta. Ponieważ w rozgrywkach szkolnych gra się do dwóch wygranych setów, więc mecz  zakończył się wynikiem 2:0 (25:14, 25:9). Pierwszy set trwał 15 minut, drugi 12 minut i całość spotkania zakończyła się po 30 minutach. Przeciwniczki miały kłopoty z odbiorem zagrywek Gabrieli Poniatowskiej i Katarzyny Lachowicz. Cała drużyna dobrze przyjmowała, a Weronika Sobecka umiejętnie rozgrywała piłki  do swoich koleżanek, które kończyły akcje. Następne mecze odbędą się w formie turniejów, gdzie spotykają się cztery drużyny. Druga tura ligi zostanie rozegrana znowu w Rudce do 19.11.2016r., gdzie zagramy z zespołami ZSHE Białystok i ZSM Łapy. W trzeciej  turze do 04.12.2016r. zagramy z ZSOiP Wysokie Mazowieckie i ZSOiZ Czyżew. Czwarty turniej do 17.12.2017r.  zagramy w naszej szkole. Przyjedzie do nas  I LO Łomża i ZS Niećkowo. Kończący ligę mecze zagramy do 25.02.2016r. w Zambrowie z ZS 1 Zambrów i I LO Zambrów. Jeżeli zajmiemy w lidze I lub II miejsce, wówczas awansujemy i w następnym roku szkolnym zagramy w II lidze szkolnej.

Skład drużyny:

w górze od lewej: Aleksandra Mikołajczuk kl. II C, Magdalena Zieniuk kl. II B, Magdalena Bobrowicz kl. II C,

w dole od lewej: Weronika Sobecka kl. I B, Gabriela Poniatowska kl. I B, Katarzyna Lachowicz kl. I A