Majówka z KEN-em

Na majówkowym placu swoje stoiska ustawiły poszczególne klasy, by w ten sposób promować profil swojego oddziału i być może zachęcić następne pokolenia do kontynuacji nauki w naszej szkole.

Najmłodsi uczestnicy majówki oblegali dmuchany plac zabaw, powodzeniem cieszyły się również gigantyczne bańki mydlane, a do dziewcząt malujących dziecięce buzie ustawiały się kolejki roześmianych maluchów.

W mgnieniu oka rozeszła się również nasza loteria fantowa. Fanty pozyskała cała społeczność szkolna, a dochód z loterii przekazaliśmy na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Ich uczestnicy również wzięli udział w majówce, prezentując na swoim stoisku rękodzieło. W ramach współpracy z naszą szkołą wystawiły się również firmy i restauracje, w których uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej odbywają praktyki.

Zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego, policji, straży granicznej oraz straży pożarnej. Przy takiej pogodzie doskonale sprawdziła kurtyna wodna, w której można było się schłodzić po wysiłku w wielu konkurencjach sportowych. A te były skierowane do wszystkich uczestników. Do rywalizacji między sobą stanęły również poszczególne klasy. W konkursie na majówkowe selfie z gimnazjalistami wygrała klasa ID.

W części artystycznej można było obejrzeć szkolne wydanie telewizyjnego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz zorganizowane przez poszczególne klasy pokazy mody, w których młodzież zaprezentowała swoją pomysłowość, a widowni dostarczyła dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie - dziękujemy za obecność.

Podziękowania należą się również tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji majówki. Wystawcom i służbom dziękujemy za stoiska, sponsorom za nagrody, patronom medialnym za reklamę. Mamy nadzieję, że nasze szkolne podwórko wszystkim będzie się kojarzyło z dobrą zabawą i przyjazną atmosferą, dlatego już dziś zapraszamy na następną „Majówkę z KEN-em”.