V FESTIWAL TALENTÓW

W piątym ,,Festiwalu Talentów’’, który odbył się 10 lutego 2017 r. wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Wśród uczestników znalazły się dwie osoby śpiewające: Julia Łuczaj z klasy IC oraz Agata Wawrzyniak z IIB, z pokazem akrobatycznym wystąpił natomiast Patryk Puszko z ID. O swojej pasji plastycznej opowiedziała Weronika Sobecka z klasy IB. Zebrani mieli także okazję poznać zainteresowania uczennic z klasy IIIA: fotograficzne - Jennifer Karwowski oraz kulinarne - Julii Laszuk. Z muzyczną improwizacją na perkusji wystąpił Karol Łuniewski z klasy IIID, na gitarze basowej towarzyszył mu Michał Szulc. W filmie zrealizowanym przez Karinę Bisz z II B sztuczki karciane zaprezentował Damian Stefaniuk z klasy ID. Zebrani mieli okazję poznać rzadką i bardzo ciekawą pasję Katarzyny Pawluczuk z klasy IIIC, którą jest rekonstrukcja historyczna. Imprezę poprowadzili Karina Kuźmik i Filip Malinowski, a przygotowały Małgorzata Mioduszewska-Scaduto, Monika Basista i Ewa Boguszewska, pracujące w szkolnej bibliotece.

 

IV FESTIWAL TALENTÓW

IV edycja szkolnego Festiwalu Talentów odbyła się 12 lutego 2016 r. Wzięło w niej udział 11 uczestników, w tym jedna para taneczna, tegoroczni maturzyści z zespołu „Małe Podlasie”: Karolina Nikitorowicz i Bartłomiej Boguszewski. Prezentacje zdjęć przedstawiły Katarzyna Jarocka i Justyna Kruszewska, a prezentację prac plastycznych- Aleksandra Kasperuk. Karol Łuniewski zagrał na perkusji, a Paulina Trochimiak na saksofonie. Śpiewem zachwycały publiczność Katarzyna Król, Agata Wawrzyniak, Angelika Nikołajuk oraz Kamila Skuliniec. Imprezę poprowadzili Weronika Fiedorczuk i Hubert Siczuk pod czujnym okiem pani Barbary Łuby i pani Heleny Tymoszewicz.

III FESTIWAL TALENTÓW

Trzeci Festiwal Talentów zbiegł się terminowo ze świętem zakochanych, stąd symboliczne dekoracje i motto odwołujące się do talentów, ale także i do miłości. Impreza miała miejsce 13 lutego 2015 r., a zorganizowała ją pani Barbara Łuba. Wśród prezentowanych pasji przeważały talenty wokalne, muzyczne i taneczne. W tych dziedzinach zaprezentowali się: Angelika Nikołajuk – gitara i śpiew, Martyna Kryńska– śpiew, Sylwia Antoniak – śpiew, Karolina Kryńska- śpiew operowy, Paweł Tymiński – śpiew, Ilona ŁopaciuK – gra na saksofonie, Dominika Aleksiejewicz – gra na saksofonie, Zuzia Jachimczuk i Filip Zinkiewicz – taniec ludowy w formie towarzyskiej. Dużo emocji wywołały również wystąpienia pozostałych pasjonatów. Luiza Bergcholc i Justyna Kruszewska przedstawiły swoją fascynację fotografią i grafiką komputerową, Hubert Siczuk, Daniel Łazowski i Hubert Fionik pokazali jak szybko ułożyć kostkę Rubika, a Krzysiek Arcimowicz zabawiał publiczność sztuczkami magicznymi.

II FESTIWAL TALENTÓW

Drugi  Festiwal Talentów, zorganizowany przez panią Ewę Boguszewską i panią Barbarę Łubę, odbył się 14 lutego 2014 r. Jego mottem była myśl Seneki: „Żaden wiek nie jest zamknięty na wielkie talenty”. W rolę konferansjerów wcieliła się dwójka uczniów: Michalina Prokopczuk i Filip Zinkiewicz. Jako pierwsi przed publicznością wystąpili pasjonaci muzyki: Sebastian Sołomacha- śpiew, Ilona Łopaciuk- saksofon, Karolina Kryńska - śpiew operowy oraz Majkel Parafiniuk- rap. Swoje talenty prezentowali również tegoroczni maturzyści, tancerze „Małego Podlasia”,  Karolina Kaczmarska i Damian Tryniszewski.

I FESTIWAL TALENTÓW

6 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Festiwal Talentów. Jako pierwszy przed publicznością wystąpił śpiewający duet w składzie: Michalina Boguszewska i Paweł Tymiński. Podczas Festiwalu zdolności muzyczne prezentowali również: Majkel Parafiniuk, siemiatycki raper; Izabela Folwarska, skrzypaczka, miłośniczka muzyki klasycznej; Patrycja Filipiuk, maturzystka o wszechstronnych zainteresowaniach i pięknym głosie.

W tańcu Electro Boogie zaprezentował się Damian Tryniszewski, a tańce ludowe w formie towarzyskiejale pokazali publiczności Agata Szulc i Michał Szeweluk,- członkowie zespołu „Małe Podlasie”. Szczególne umiejętności i predyspozycje w zakresie sprawności fizycznej promował również Marcin Kwiatkowski. Film z popisem jego akrobacji na monocyklu wywołał dużo emocji.  W czasie Festiwalu społeczność szkolna poznała również  pasję Karola Szyszko- Łowcy Burz  oraz prace Kornelii Krasowskiej, pasjonatki origami modułowego. Na zakończenie sztuczkami magicznymi i doświadczeniami chemicznymi bawił publiczność Krzysiek Arcimowicz.

Każda z prezentowanych pasji, talentów i niezwykłych umiejętności wzbudziła  zainteresowanie zebranych, a za najciekawsze hobby ostatecznie uznano „taniec robota” Damiana Tryniszewskiego, którego występ wyróżniony został nagrodą publiczności. Festiwal Talentów zorganizowały panie Ewa Boguszewska i Barbara Łuba.

Zapraszamy do oglądania:


Damian Tryniszewski


Karol Szyszko


Kornelia Krasowska


Krzysztof Arcimowicz