Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

ŚWIĘTO MATEMATYKI

14 marca obchodzony jest światowy dzień liczby Pi. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w naszej szkole po raz drugi zorganizowano „Dzień z Matematyką” pod hasłem: „MATEMATYKA nie jest trudna, MATEMATYKA nie jest nudna, MATEMATYKA to świetna zabawa, MATEMATYKA to podstawa”. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie bawili się przy rozwiązywaniu zadań, które w kreatywny sposób łączyły tematy znane z lekcji z codziennymi, praktycznymi zagadnieniami.

Więcej…

 

Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich

Dnia 14.03.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły pokonały bez straty seta wszystkie zespoły z powiatu. Tydzień wcześniej drużyna dziewcząt zakończyła rozgrywki III Ligi w ramach Licealiady Województwa Podlaskiego i podobnie jak w przypadku powiatu wygrały wszystkie mecze bez straty seta zdobywając tym sposobem awans do II Ligi.

Więcej…

 

Wyniki konkursu ortograficznego

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Podlaskich Mistrzostw w Ortografii. Wzięło w nich udział 15 uczniów. Niestety, nie było osoby, która napisałaby dyktando bezbłędnie. Najmniej błędów popełniła i tym samym wygrała te zmagania uczennica klasy IIC, Magdalena Bobrowicz i to ona 21 marca będzie reprezentowała naszą szkołę w finale w Białymstoku. Miejsce drugie zajął uczeń z klasy IB, Wiktor Daciuk, zaś miejsce trzecie przypadło Wiktorii Czeczuk, również z klasy IB. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do rywalizacji w kolejnych edycjach konkursu.

 

Pielgrzymka maturzystów

W dniach 2-3 marca na Jasnej Górze odbyła się tegoroczna pielgrzymka maturzystów z Diecezji Drohiczyńskiej. Nie mogło tam zabraknąć również reprezentacji naszej szkoły.

Więcej…

 

Lekcja o Funduszach Europejskich

 

Ministerstwo Rozwoju zorganizowało już po raz czwarty edycję akcji edukacyjnej pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tym razem celem przedsięwzięcia była popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu.

Więcej…

 

Gość z Wiednia na niemieckim

 

Kilka dni temu podczas lekcji języka niemieckiego nasi uczniowie mieli okazję do kontaktu z żywym językiem niemieckim. W dniach 22 - 23.02.2017 gościliśmy w naszej szkole Dominika Borka – studenta Uniwersytetu Wiedeńskiego, mieszkającego na stałe w Austrii.

 

Więcej…