Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

Uroczyste pożegnanie maturzystów

,,Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nieodkrytych dróg….” Cytat z wiersza Adama Asnyka ,,Do młodych’’ był mottem, które towarzyszyło tegorocznym uroczystościom pożegnania maturzystów. W uroczystym pożegnaniu maturzystów 2017, które odbyło się 28 kwietnia 2017r. w samo południe udział wzięli rodzice uczniów kończących szkołę, nauczyciele i dyrekcja szkoły.  Za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz szczególne osiągnięcia w konkursach absolwenci otrzymali nagrody z rąk pani dyr. Bożeny Krzyżanowskiej. Zgodnie z tradycją szkoły odbyło się przekazanie Sztandaru Szkoły przedstawicielom uczniów klas drugich. Uroczystość przygotowały panie Urszula Jermakowicz wraz z Heleną Tymoszewicz oraz Chór Szkolny pod dyrekcją pana Łukasza Kraujutowicza. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze.  Trzymamy kciuki!

 

A WTEM TRZECI MAJ ZABŁYSNĄŁ...

Dnia 27 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę IIB pod kierunkiem wychowawczyni pani Edyty Niewińskiej. Pamiętne wydarzenia z 1791r. zostały przedstawione w formie wspomnień, dzięki którym młodzież miała okazję poznać i zrozumieć historię swojej Ojczyzny. Można było zaobserwować jak uczniowie odnajdują elementy łączące wiedzę historyczną z potrzebą tożsamości narodowej współczesnego młodego człowieka.

Właściwy nastrój uroczystości został podkreślony dzięki pięknej oprawie muzycznej, na którą składały się m.in. utwory w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją pana Łukasza Kraujutowicza.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania poprzedzającego akademię Marszu Biało – Czerwonego oraz zaprosiła całą społeczność szkolną do udziału w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

II Siemiatycki Marsz Biało-Czerwony - Piękna lekcja patriotyzmu

Dnia 27.04.2017r. z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi po raz drugi zorganizowaliśmy Marsz Biało-Czerwony, który przeszedł ulicami Siemiatycz. Mimo niesprzyjającej pogody wzięło w nim udział  ponad 400 osób. W marszu uczestniczył Starosta Powiatu Siemiatyckiego Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Zastępca Burmistrza Siemiatycz Henryk Czmut, Sekretarz Gminy Siemiatycze Joanna Miłkowska.

 

Więcej…

 

Ogłoszenie

Kwiat patriotyzmu rozchyla swe płatki

Tak Nas wychowali Ojcowie i Matki,

Że gdzie nie jesteśmy, to dumą pałamy

Bo swą Ojczyznę – Polskę kochamy

 

Młodsi i starsi niech zbiorą się razem

Wnet ktoś zakrzyknie donośnym basem

Na dźwięk ten ruszy marsz biało – czerwony

I już nigdy nie straci nasz orzeł korony

 

Jak sięgasz pamięcią, była Ci bliska

Jak własna Matka, co chętnie uściska

A ktoś Ty dla Niej jak niewdzięczne dziecię?

Przyjdź! Dla Ojczyzny jedynej na świecie

 

Samorząd Uczniowski

 

Żonkile

 

19 kwietnia w Warszawie oraz w wielu innych miejscach naszego kraju przeprowadzona została po raz kolejny akcja Żonkile. Jej celem jest upamiętnienie losu powstańców żydowskich, którzy właśnie 19 kwietnia 1943 r. w warszawskim getcie rozpoczęli powstanie, by w ten sposób zawalczyć o swoją godność i człowieczeństwo. Do obchodów 74. rocznicy tego wydarzenia włączyli się również uczniowie klasy IIID wraz z wychowawczynią, Ewą M. Iwaniak. Jednym ze sposobów uczczenia tej rocznicy było upamiętnienie historii lokalnej społeczności żydowskiej. Tego dnia uczniowie wzięli udział w interdyscyplinarnej godzinie wychowawczej, która nie tylko propagowała tolerancję i poszanowanie dla odmienności kulturowej, ale była również doskonałą okazją do przypomnienia elementów lokalnej historii oraz treści z zakresu języka polskiego. Na początku lekcji uczniowie zostali poinformowani o celach i założeniach akcji Żonkile. Obejrzeli również film, pokazujący losy potomków siemiatyckich Żydów, którzy odwiedzają miasto w poszukiwaniu śladów swoich przodków. Po projekcji filmu młodzież udała się na spacer tymi ulicami miasta, na których w czasie wojny znajdowało się żydowskie getto.

 

Więcej…

 

SIEMIATYCKA MŁODZIEŻ KATYŃ PAMIĘTA

12 kwietnia 2017r. odbył się II Siemiatycki Bieg Pamięci o Katyniu, w którym udział wzięło 258 uczestników biegnących. Byli to uczniowie ze szkół w całym powiecie. Również uczniowie naszego LO im. KEN w Siemiatyczach wzięli udział w tym wydarzeniu.

Więcej…