Dzień Niepodległości ... zobacz wszystkie zdjęcia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej ... zobacz wszystkie zdjęcia

Jesienne Trele ... zobacz wszystkie zdjęcia

Otrzęsiny klas pierwszych ... zobacz wszystkie zdjęcia
by camp26

PIERWSZY, A TAK W OGÓLE 84. NUMER „CENZORA” JUŻ JEST  DOSTĘPNY. MOŻNA NAS  CZYTAĆ NA STRONIE SZKOŁY LUB NA TABLICACH PRZY PRACOWNI NR 76 W NOWEJ SZKOLE.

W tym numerze polecamy:

„Cenzor” ma już 15 lat! Wspomnienia Moniki Basisty – opiekuna koła dziennikarskiego i archiwalne zdjęcia pierwszego zespołu redakcyjnego.

  1. Ankieta na temat „Cenzora”.
  2. Święto patrona w naszej szkole.
  3. Pootrzęsinowe wspominki.
  4. Wywiad z Moddym Alhashmi z Omanu, który gościł w naszej szkole  w ramach projektu PEACE.
  5. Inktober- sprawdźcie, co znaczy to słowo?
  6. Rozmowa z panią Jolantą Grzymkowską – nauczycielem bibliotekarzem- z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
  7. Karykatury nauczycieli. Zapraszamy do zabawy w tworzenie memów.
  8. Humor z lekcji. Sprawdźcie, z czego śmialiśmy się 5 lat temu.

Zajrzyjcie, przeczytajcie, skomentujcie. Wszelkie sugestie, Wasze teksty,  prace plastyczne, które chcielibyście opublikować, są mile widziane.

REDAKCJA

 

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

We wtorek 24 października 2017 r. gościliśmy w bibliotece szkolnej Jarosława Prusińskiego, autora literatury fantastycznej oraz powieści historycznych. Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze, a udział w nim wzięły klasy pierwsze (IB, IC, IbS) wraz z nauczycielami oraz przedstawiciele Gimnazjum nr 2 w Siemiatyczach i Szkoły Podstawowej w Dziadkowicach. Więcej: http://www.biblioteka.lo-siemiatycze.edu.pl/index.php/rok-20172018/spotkanie-autorskie

 

Stypendium edukacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego.

Stypendia będą przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego według zasad określonych w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XL/372/17 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 25 września 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów uczniom szkół Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa.

Więcej…

 

Podsumowanie projektu „Śladami bohaterów 1944-2017”

19 października  2017r. w sali konferencyjnej Oddziału IPN w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję projektu edukacyjnego „Śladami Bohaterów”.

 

Więcej…

 

Full Power Spirit

23 października, kolejny poniedziałek roku szkolnego, niby taki sam, a jednak wyjątkowy. Szkołę naszą odwiedził zespół Full Power Spirit. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Znajdź pomysł na siebie”. Oprócz utworów muzycznych, które same w sobie niosły bardzo głęboką treść, lider zespołu zwracał uwagę na wartości najważniejsze w życiu człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem pojęcia wolności. Chociaż zagadnienia dotyczące człowieczeństwa są trudnym tematem do rozmów, to sposób ich przedstawienia, podawane przykłady i świadectwa sprawiły, że każdy miał szansę by choć na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad sensem i celem swojego życia. Dziękujemy zespołowi Full Power Spirit oraz organizatorom spotkania: księdzu Arkadiuszowi i księdzu Adamowi za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu.

 

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

18 października w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.

Więcej…