Zajęcia przygotowawcze

Przygotowania do wyjazdu do Włoch w ramach projektu kulturowego w ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów „Wiedza i kompetencje - nasza przyszłość” (nr 2021-1- PMU-4250) nie ograniczały się jedynie do spakowania walizki. Uczniowie szlifowali język angielski – scenki w restauracji czy hotelu, dialogi w sklepie czy u lekarza to część zajęć przygotowawczych. Były to lekcje angielskiego – ale zdecydowanie bardziej nastawione na komunikację! Nie zabrakło dialogów, rozmów o swoich zainteresowaniach, rozwiązania sytuacji problemowych - a wszystko po angielsku! Po takim przygotowaniu żadna konfrontacja z obcokrajowcami nie była straszna! Pamiętając o powiedzeniu „When in Rome, do as the Romans do”, nie zabrakło przygotowania kulturowego do wyjazdu. Uczniowie poznali zwyczaje kulturowe oraz zagadnienia historyczne Włoch. Zajęcia te okazały się wspaniałym wstępem do włoskiej przygody i dały solidną podstawę do pełnego doświadczenia uroków Italii. W ramach zajęć przygotowawczych uczniowie dowiedzieli się też jak radzić sobie ze stresem i jak komunikować jasno swoje potrzeby. W końcu przebywanie w nowym miejscu, w różnorodnej grupie, mogłoby przysporzyć nieco stresu, ale po takim przygotowaniu, z większą odwagą ruszyliśmy w świat. Zajęcia, choć intensywne, były źródłem wielu radości i rozrywki, możliwością lepszego poznania się oraz poszerzenia wiedzy o Włoszech.