Piłka ręczna promocja szkoły

Dnia 15.02.2015r. w ramach promocji naszej szkoły w Gimnazjum Nr 2 odbyły się mecze piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Od wielu lat drużyny liceum biorą udział w rozgrywkach szkolnych w ramach Licealiady Województwa Podlaskiego i zajmują w nich czołowe miejsca w województwie. W zeszłym roku szkolnym drużyna chłopców zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta uplasowały się na IV miejscu. Ponad dwadzieścia lat  zawsze graliśmy w finałach i kilkakrotnie byliśmy Mistrzami Województwa. Chcąc  podtrzymać tą tradycję planujemy otwarcie w naszej szkole klasy o profilu piłki ręcznej.  Dlatego zachęcaliśmy młodzież z PG 2 w Siemiatyczach do skorzystania z naszej oferty, ponieważ absolwenci tej szkoły ucząc się dalej w naszym liceum stanowią podstawę drużyn. Mecze towarzyskie  na hali PG2 rozegrały ze sobą najpierw drużyny chłopców, a następnie drużyny dziewcząt. Przebieg meczów był wyrównany  i w pierwszym meczu chłopcy z PG2 wygrali 20:19 , natomiast w drugim meczu wygrały dziewczęta z liceum 18:15. Drużynę chłopców PG2 prowadził trener  Norbert Marks, natomiast LO Cezary Kudelski. Trenerem  dziewcząt PG2 jest Jerzy Roszczenko, a licealistek Wojciech Zieleniewski.