IX FESTIWAL "NASZE PASJE"
„W gruncie rzeczy
nie trzeba być w czymś najlepszym,
wystarczy, że się to kocha”
Sue Monk Kidd
Powyższy cytat był mottem odbywającego się po raz dziewiąty w naszej szkole, po dwuletniej przerwie, przeglądu „Nasze pasje”.
W poprzednich latach organizowany był on jako Festiwal Talentów. Tegoroczną imprezę, która miała miejsce 14 lutego 2023 r., zorganizowali nauczyciele bibliotekarze, a profesjonalnie poprowadzili: Laura Goliszek z kl. II A oraz Paweł Łuba z kl. II C.
Jako pierwszy wystąpił Maciek Olszewski z IV B. Maciek interesuje się muzyką od dłuższego czasu. Do śpiewu zainspirowały go zespoły rockowe z drugiej połowy XX wieku: Nirvana, The Doors, Dire Straits, Scorpions. Maciek ceni również polską muzykę tego okresu, dlatego w jego wykonaniu usłyszeliśmy utwór „Wehikuł czasu” zespołu Dżem.
Kolejną pozytywnie zakręconą osobą, która zdecydowała się zaprezentować swoje zainteresowania była Emilia Komoń z klasy III B. Pasją Emilki jest historia. Emilia bierze udział w olimpiadach i konkursach historycznych osiągając w nich sukcesy. Poza tym interesuje się filmem, literaturą i fotografią. Od roku pasjonuje ją genealogia- Emilka bada dzieje swojej rodziny, o czym opowiedziała zebranym omawiając przygotowaną przez siebie prezentację.
Pasja kolejnych uczestniczek przeglądu, Gabrieli Makiej i Klaudii Godun z klasy III A, to śpiew. Obie dziewczyny muzykę kochają od dziecka, lubią jej słuchać i same śpiewają. Podczas szkolnego przeglądu zaśpiewały wybraną przez siebie bardzo klimatyczną piosenkę, a była to „Ostatnia nadzieja” w oryginale wykonywana przez Sanah i Dawida Podsiadło.
Muzyka to również pasja Mateusza Dominika Tyborowicza z klasy II A. Oprócz tego, że Mateusz gra na pianinie, czego nauczył się sam korzystając z filmików na YouTube, to jeszcze sam komponuje muzykę i pisze teksty. Uwielbia również malować suchymi pastelami. W wykonaniu Mateusza publiczność usłyszała jego własne kompozycje oraz „Marsz turecki” Mozarta i „Dla Elizy” Bethovena.
Na zakończenie wystąpili przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Od wczesnego dzieciństwa taniec zajmuje dużo miejsca w życiu każdego z nich. Społeczność szkolna miała okazję podziwiać poloneza i kujawiaka w wykonaniu czterech par, a oto ich skład: Milena Kosińska i Karol Koc z IV D, Iza Panasiuk z I C i Kacper Kryński z II C, Gabrysia Paterek z I A i Szymon Zagubień I D, Ula Owczarska z I A oraz Krzysiek Grzyb z III C.
Dziewiątą edycję przeglądu „Nasze pasje” krótko podsumowała dyrektor Bożena Krzyżanowska dziękując wszystkim tegorocznym uczestnikom oraz zachęcając młodzież do poszukiwania własnych pasji. Uczniowie zaangażowani w organizację przeglądu, wykonawcy i prowadzący, otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
VIII FESTIWAL TALENTÓW
„Nie chowaj talentu. Pokaż go światu” – pod takim hasłem, 6 grudnia, odbył się już ósmy szkolny Festiwal Talentów. Grupa uczniów swoimi występami i prezentacjami ubarwiła przypadające w tym dniu Mikołajki. Całość imprezy poprowadziło radosne trio - Angelika Boruc z II A oraz Łukasz Ryżyk i Michał Bujno z II D.
Pierwszy wystąpił maturzysta Bartek Bobienko z III C, który już wcześniej dał się poznać ze swoich niezwykłych umiejętności aktorskich i kabareciarskich.
W jego wykonaniu usłyszeliśmy skecz „Ludzie, trzymajcie czapki”. Magdalena Dubiec z III A, przygotowała film obrazujący jej zainteresowania. Tworzy ona filmy, interesuje się grafiką komputerową, muzyką elektroniczną oraz grami komputerowymi (w kontekście zarówno grania, jak i ich tworzenia)”.
Kolejny uczestnik - Filip Kłopotowski z klasy II D zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę zespołu Kodaline „ All I want”. Pasją Kamili Komoń z II A jest fotografia, a w ostatnim czasie szczególnie fotografia sportowa. Efekty jej pracy zebrani mogli poznać dzięki prezentacji, którą sama przygotowała. Bartłomiej Pociecha również z II A zagrał na gitarze „Stairway to Heaven” legendarnego zespołu Led Zeppelin. Jego zainteresowanie zrodziło się siedem miesięcy temu. Bartek uczy się samodzielnie wykorzystując Internet i dostępne tam porady.
Paula Warszycka, z klasy I F ma wiele zainteresowań: śpiew, rysowanie, pisanie i opieka nad zwierzętami. Podczas Festiwalu zaśpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak –„Tamta dziewczyna”. Milena Kosińska z ID, brała udział w kilkudziesięciu różnego rodzaju konkursach, z czego w ponad 40 została laureatką. Jest współautorką książki „Historia jednej fotografii”. Tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „ Małe Podlasie”, śpiewa w szkolnym chórze, gra na gitarze. Milena jest stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2019. Swoje pasje przedstawiła w przygotowanej przez siebie prezentacji. Festiwal zakończył duet z I B - Wiktoria Nikołajuk i Maciej Olszewski. W ich wykonaniu zebrani usłyszeli piosenkę Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Publiczność żywiołowo reagowała na występy wszystkich uczestników oraz nagradzała ich gromkimi brawami.
Niespodzianką podczas uroczystości był koncert pieśni operowych w wykonaniu absolwentki naszego liceum - Karoliny Kryńskiej. Karolina uczyła się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, co nie przeszkadzało jej rozwijać swoich zamiłowań muzycznych. Przez cały okres nauki w liceum śpiewała w chórze oraz dwukrotnie uczestniczyła w szkolnym Festiwalu Talentów. Jej przygoda ze śpiewem trwa już 12 lat, Karolina śpiewa nadal w chórach, bierze udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych śpiewaków i dyrygentów. Chór Miasta Białegostoku, którego jest członkiem, zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie w Sestri Levante we Włoszech. Aktualnie Karolina jest studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie filia w Białymstoku na kierunku wokalistyka- śpiew solowy. Swoje umiejętności szkoli pod okiem doktor habilitowanej Marty Wróblewskiej. Podczas festiwalowego koncertu nasza absolwentka zaprezentowała kilka pieśni polskich kompozytorów, a na pianinie akompaniowała jej pani Beata Trzaskoś - ucząca w Szkole Muzycznej w Siemiatyczach. Cała społeczność szkolna była pod ogromnym wrażeniem koncertu operowego, za który podziękowała długimi brawami.
Na zakończenie Festiwalu dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska podziękowała wszystkim wykonawcom i zachęciła do rozwijania swoich pasji. Szczególnie wzruszające słowa skierowała do Karoliny Kryńskiej wspominając jej szkolne lata i życząc sukcesów w życiu artystycznym. Na scenie w tym wyjątkowym dniu musiał pojawić się Mikołaj, który wręczył uczestnikom Festiwalu Talentów upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Szkolny Festiwal był także okazją do wręczenia dyplomów i nagród za wyróżnienia w wojewódzkim konkursie czytelniczym „Czy znasz twórczość Zofii Piłasiewicz?”. Otrzymały je Aleksandra Oleksiuk z II A i Katarzyna Arcimowicz z IA.
Nad nagłośnieniem czuwała ekipa radiowęzła szkolnego działającego pod opieką pana Wojciecha Zieleniewskiego z niezawodnym Łukaszem Kubickim na czele. Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły: Ewa Boguszewska oraz Jolanta Grzymkowska.
VII FESTIWAL TALENTÓW
VII edycja szkolnego Festiwalu Talentów odbyła 14 lutego 2019 r., czyli w Walentynki, a zorganizowali ją nauczyciele bibliotekarze z grupą uczniów. Z dużym profesjonalizmem imprezę poprowadzili: Angelika Boruc z kl. I A i Hubert Łazowski z kl. I D. Swoje zainteresowania muzyką, tańcem, aktorstwem i fotografią zaprezentowało sześć osób.
Ola Łempicka z kl. IB zaśpiewała przy wtórze gitary piosenkę Sylwii Grzeszczak
„Flirt”.W wykonaniu Filipa Kłopotowskiego z kl. ID usłyszeliśmy „Nieznajomego” Dawida Podsiadło.
Dominika Klimaszewska z kl. IIA przedstawiła swoją pasję w tańcu solowym.
Bartek Bobienko z kl. IIC swój talent aktorskizaprezentował w przezabawnym skeczu „Poidełko”.
Efekty fotograficznych pasji Kamili Komoń z kl. IA oraz Oli Granatowskiej z kl. IIIB publiczność mogła docenić oglądając prezentacje zdjęć.
Imprezę zakończyłapani dyrektor Bożena Krzyżanowska podziękowaniami, życzeniami oraz wręczeniem uczestnikom Festiwalu drobnych upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.
VI FESTIWAL TALENTÓW
W poniedziałek 12 lutego 2018 r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Talentów. Już po raz szósty uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich pasji i zainteresowań przed szkolną publicznością. Festiwal został zorganizowany przez nauczycieli - bibliotekarzy - Małgorzatę Mioduszewską-Scaduto, Monikę Basistę, Jolantę Grzymkowską oraz panią Helenę Tymoszewicz. Z wdziękiem i swobodą imprezę poprowadzili zaś Wiktoria Czeczuk i Mateusz Sidorowicz.
Wszyscy występujący uczniowie otrzymali na zakończenie pamiątki udziału w imprezie ufundowane przez organizatorki.
oto osoby, dzięki którym tegoroczny festiwal był tak wyjątkowy:
*Agata Wawrzyniak (IIIB), Weronika Tyborowicz (IIIA) oraz Filip Tymiński (IC) zaprezentowali swoje uzdolnienia wokalne.
*Tomek Smolarczuk (IIZSZ) zadziwił nas swoją wyczynową jazdą na rowerze BMX.
*Magda Dubiec (IA) przedstawiła nam zabawny film inspirowany memami i wiralami.
*Bartek Bobienko (IC) pokazał nam swój talent komediowy w monologu o zdobywaniu szczytów.
*Ola Granatowska (IIB) przedstawiła świat widziany okiem obiektywu.
*Dominika Klimaszewska (IA) zaprezentowała się w dynamicznym solowym tańcu.
*Julia Łuczaj (IIC) zagrała na gitarze basowej utwór „Counting stars” z repertuaru zespołu One Republic.
Zgromadzona publiczność miała również okazję obejrzeć krótki film „Biblioteka łączy ludzi” reklamujący nowe oblicze Miejskiej Biblioteki Publicznej, który nakręcili członkowie koła filmowego działającego w naszej szkole pod kierunkiem pana Krzysztofa Jermakowicza. Film stworzyli Karina Kuźmik, Łukasz Kubicki, Wiktor Daciuk i Norbert Tarasiuk.
W związku z jego premierą gościem tegorocznego festiwalu była pani Ewa Nowik - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach, która podziękowała młodym filmowcom i zaprosiła wszystkich do odwiedzania biblioteki i dalszej współpracy.
V FESTIWAL TALENTÓW
W piątym ,,Festiwalu Talentów’’, który odbył się 10 lutego 2017 r. wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Wśród uczestników znalazły się dwie osoby śpiewające: Julia Łuczaj z klasy IC oraz Agata Wawrzyniak z IIB, z pokazem akrobatycznym wystąpił natomiast Patryk Puszko z ID. O swojej pasji plastycznej opowiedziała Weronika Sobecka z klasy IB. Zebrani mieli także okazję poznać zainteresowania uczennic z klasy IIIA: fotograficzne - Jennifer Karwowski oraz kulinarne - Julii Laszuk. Z muzyczną improwizacją na perkusji wystąpił Karol Łuniewski z klasy IIID, na gitarze basowej towarzyszył mu Michał Szulc. W filmie zrealizowanym przez Karinę Bisz z II B sztuczki karciane zaprezentował Damian Stefaniuk z klasy ID. Zebrani mieli okazję poznać rzadką i bardzo ciekawą pasję Katarzyny Pawluczuk z klasy IIIC, którą jest rekonstrukcja historyczna. Imprezę poprowadzili Karina Kuźmik i Filip Malinowski, a przygotowały Małgorzata Mioduszewska-Scaduto, Monika Basista i Ewa Boguszewska, pracujące w szkolnej bibliotece.
IV FESTIWAL TALENTÓW
IV edycja szkolnego Festiwalu Talentów odbyła się 12 lutego 2016 r. Wzięło w niej udział 11 uczestników, w tym jedna para taneczna, tegoroczni maturzyści z zespołu „Małe Podlasie”: Karolina Nikitorowicz i Bartłomiej Boguszewski. Prezentacje zdjęć przedstawiły Katarzyna Jarocka i Justyna Kruszewska, a prezentację prac plastycznych- Aleksandra Kasperuk. Karol Łuniewski zagrał na perkusji, a Paulina Trochimiak na saksofonie. Śpiewem zachwycały publiczność Katarzyna Król, Agata Wawrzyniak, Angelika Nikołajuk oraz Kamila Skuliniec. Imprezę poprowadzili Weronika Fiedorczuk i Hubert Siczuk pod czujnym okiem pani Barbary Łuby i pani Heleny Tymoszewicz.
III FESTIWAL TALENTÓW
Trzeci Festiwal Talentów zbiegł się terminowo ze świętem zakochanych, stąd symboliczne dekoracje i motto odwołujące się do talentów, ale także i do miłości. Impreza miała miejsce 13 lutego 2015 r., a zorganizowała ją pani Barbara Łuba. Wśród prezentowanych pasji przeważały talenty wokalne, muzyczne i taneczne. W tych dziedzinach zaprezentowali się: Angelika Nikołajuk – gitara i śpiew, Martyna Kryńska– śpiew, Sylwia Antoniak – śpiew, Karolina Kryńska- śpiew operowy, Paweł Tymiński – śpiew, Ilona ŁopaciuK – gra na saksofonie, Dominika Aleksiejewicz – gra na saksofonie, Zuzia Jachimczuk i Filip Zinkiewicz – taniec ludowy w formie towarzyskiej. Dużo emocji wywołały również wystąpienia pozostałych pasjonatów. Luiza Bergcholc i Justyna Kruszewska przedstawiły swoją fascynację fotografią i grafiką komputerową, Hubert Siczuk, Daniel Łazowski i Hubert Fionik pokazali jak szybko ułożyć kostkę Rubika, a Krzysiek Arcimowicz zabawiał publiczność sztuczkami magicznymi.
II FESTIWAL TALENTÓW
Drugi Festiwal Talentów, zorganizowany przez panią Ewę Boguszewską i panią Barbarę Łubę, odbył się 14 lutego 2014 r. Jego mottem była myśl Seneki: „Żaden wiek nie jest zamknięty na wielkie talenty”. W rolę konferansjerów wcieliła się dwójka uczniów: Michalina Prokopczuk i Filip Zinkiewicz. Jako pierwsi przed publicznością wystąpili pasjonaci muzyki: Sebastian Sołomacha- śpiew, Ilona Łopaciuk- saksofon, Karolina Kryńska - śpiew operowy oraz Majkel Parafiniuk- rap. Swoje talenty prezentowali również tegoroczni maturzyści, tancerze „Małego Podlasia”, Karolina Kaczmarska i Damian Tryniszewski.
I FESTIWAL TALENTÓW
6 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Festiwal Talentów. Jako pierwszy przed publicznością wystąpił śpiewający duet w składzie: Michalina Boguszewska i Paweł Tymiński. Podczas Festiwalu zdolności muzyczne prezentowali również: Majkel Parafiniuk, siemiatycki raper; Izabela Folwarska, skrzypaczka, miłośniczka muzyki klasycznej; Patrycja Filipiuk, maturzystka o wszechstronnych zainteresowaniach i pięknym głosie.
W tańcu Electro Boogie zaprezentował się Damian Tryniszewski, a tańce ludowe w formie towarzyskiejale pokazali publiczności Agata Szulc i Michał Szeweluk,- członkowie zespołu „Małe Podlasie”. Szczególne umiejętności i predyspozycje w zakresie sprawności fizycznej promował również Marcin Kwiatkowski. Film z popisem jego akrobacji na monocyklu wywołał dużo emocji. W czasie Festiwalu społeczność szkolna poznała również pasję Karola Szyszko- Łowcy Burz oraz prace Kornelii Krasowskiej, pasjonatki origami modułowego. Na zakończenie sztuczkami magicznymi i doświadczeniami chemicznymi bawił publiczność Krzysiek Arcimowicz.
Każda z prezentowanych pasji, talentów i niezwykłych umiejętności wzbudziła zainteresowanie zebranych, a za najciekawsze hobby ostatecznie uznano „taniec robota” Damiana Tryniszewskiego, którego występ wyróżniony został nagrodą publiczności. Festiwal Talentów zorganizowały panie Ewa Boguszewska i Barbara Łuba.
Zapraszamy do oglądania: