Trzymamy kciuki za maturzystów!!!

W poniedziałek, 6 maja, po długim weekendzie majowym, egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury. W całym kraju do egzaminu dojrzałości przystąpiło blisko 270 tys. uczniów szkół średnich, w naszej szkole wszyscy absolwenci czyli 90 uczniów.

Maturzysta – zgodnie z obecnymi zasadami – musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z przedmiotów do wyboru; maksymalnie do sześciu. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służy tylko przy rekrutacji na studia. Maraton maturalny potrwa do 25 maja.  Wyniki egzaminu dojrzałości zostaną podane 4 lipca. Trzymamy kciuki za naszych maturzystów!!!