accessible

Brązowy medal siatkarek

Największy sukces w piłce siatkowej dziewcząt w historii naszej szkoły. Mamy brązowy medal i kończymy rozgrywki na trzecim miejscu w województwie.

Finał Licealiady Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej dziewcząt odbył się w Mońkach 03.06.2019r. Rozgrywki siatkówki dziewcząt ze względu na to, ze startuje 35 drużyn są podzielone na trzy Ligi. Nasze dziewczęta po dwóch latach awansów z pierwszego miejsca o kolejne szczeble, w tym roku zadebiutowały w rozgrywkach I Ligi szkolnej. Rozgrywki ligowe zakończyliśmy na czwartym miejscu i awansowaliśmy do turnieju finałowego, który rozstrzyga o kolejności miejsc. Pierwszy mecz rozegraliśmy z ZSOiZ Mońki, który był liderem rozgrywek i gospodarzem turnieju. W rozgrywkach ligowych byliśmy jedyna drużyna z którą Mońki przegrały. W meczu finałowym sytuacja się powtórzyła. Świetna dyspozycja naszych dziewcząt i mecz zakończył się zwycięstwem Siemiatycz w setach 2:1.Tym sposobem mieliśmy już zagwarantowane III miejsce. Kolejny mecz z IV LO Białystok dawał nam szansę powalczenia o II miejsce. Początek był rewelacyjny wygraliśmy seta 25:12, przeciwnik zupełnie się pogubił. Drugi set początkowo był pod naszą kontrolą, ale w końcówce dziewczęta zaczęły odczuwać trudy pierwszego spotkania i brakowało świeżości z pierwszego meczu. Przeciwnik grał pierwszy mecz i białostoczanki rozkręciły się i w końcówce wygrały seta 25:23. Trzeci set był bardzo wyrównany, ale górą były dziewczęta z IV LO wygrywając seta 15:13 i cały mecz. Przeskakując w punktacji końcowej zespół z Moniek dziewczęta z Białegostoku zajęły I miejsce. Nam zabrakło trochę punktów do drugiego miejsca i zdobyliśmy ostatecznie III miejsce w województwie podlaskim.