SUKCESY W KONKURSIE GEOLOGICZNYM

Tegoroczna edycja Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" organizowana przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie nosiła hasło: „Tajemnice karbońskich lasów”.

Konkurs obejmuje obszar całej Polski podzielonej na regiony konkursowe. Nasz rejon to województwo: mazowieckie, podlaskie i lubelskie. Konkurs odbywa się etapowo. Na I etapie należy napisać pracę konkursową na jeden z podanych tematów. Z nadesłanych prac komisja wybiera sześć najlepszych oraz przyznaje trzy wyróżnienia. W tym roku szkolnym prace na konkurs (pod kierunkiem p. Elżbiety Sielickiej) przygotowała czwórka uczniów: Kamila Małyszczuk (1c), Natalia Jaszczołt (1c), Karolina Perlejewska (2c), Michał Jaroszewicz (2c). Do etapu II zakwalifikowała się Kamila Małyszczuk, zaś Karolina Perlejewska otrzymała wyróżnienie. W zawodach półfinałowych w Warszawie, po pisemnym teście z zakresu geologii, Kamila zwyciężyła zajmując I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu finałów ogólnopolskich, który odbył się w dniach 4 - 6 czerwca w Gdańsku.

Na zdjęciu: Kamila Małyszczuk wraz z opiekunem panią Elżbietą Sielicką

Po testowych zmaganiach Kamila zajęła bardzo wysokie V miejsce w finale ogólnopolskim XIX edycji Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Gratulujemy!!!