Super-drużyna „Szlachetnej Paczki”

Jako wolontariusze mieliśmy okazję spotykać się z potrzebującymi w ich domach, diagnozować ich sytuację, poznawać potrzeby i podejmować decyzje o włączeniu ich do projektu. To wtedy zrozumieliśmy jak wielu jest ludzi potrzebujących w naszej okolicy. Było to dla nas wyjątkowe doświadczenie. Tak tworzyliśmy internetową bazę rodzin wymagających pomocy. To tam darczyńcy mogli wybrać rodzinę, której przygotują paczkę. Jakże cieszyliśmy się, kiedy darczyńców znajdowaliśmy na Śląsku, w Warszawie, w Siemiatyczach i w innych rejonach kraju.

Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy także, jako społeczność Zespołu Szkół w Siemiatyczach wesprzeć wybraną przez nas sześcioosobową rodzinę. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Zebraliśmy dużo żywności trwałej, środków czystości, odzieży i przyborów szkolnych. Z zebranych pieniędzy mogliśmy zakupić tak potrzebny rodzinie odkurzacz, ubrania zimowe dla dzieci, pościel, ręczniki. Aby sprawić mikołajkową niespodziankę przygotowaliśmy także słodycze, zabawki i inne upominki.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. W tym wspólnym działaniu byliśmy jak jedna rodzina realizująca cel „Szlachetnej Paczki”- „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dzięki naszej energii i zaangażowaniu „nasza” rodzina otrzymała pomoc i wsparcie.

Nie żegnamy się ze „Szlachetną Paczką”. Mówimy jedynie do zobaczenia w kolejnym roku,  bo jak powiedziała Pani Prezydentowa Agata Duda  „To nasze wspólne zadanie – pomagać i sprawić, żeby nikt nie został sam ze swoim cierpieniem”.

Wolontariusze „ Szlachetnej Paczki”