PROJEKT PEACE Cross-Cultural Understanding

Przez tydzień byli oni gośćmi na lekcjach języka angielskiego we wszystkich klasach, a po południu poznawali nasze miasto i region. Zwiedzili m.in. centrum miasta, kościoły, fabrykę kafli, Grabarkę, spotykali się z siemiatyckim gimnazjalistami oraz brali udział w warsztatach kulinarnych i tanecznych. Uczestniczyli także w specjalnie dla nich przygotowanej, przez klasę IID, "Biesiadzie polskiej", na której mieli okazję poznać polskie zwyczaje weselne oraz spróbować potraw tradycyjnej podlaskiej kuchni.Udział w tym projekcie i spotkania z obcokrajowcami dały naszym uczniom nie tylko możliwość bezpośredniego kontaktu z odległym światem, ale również okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Mamy nadzieję, że ten tydzień pozostawi na długo miłe wspomnienia zarówno wśród naszych sympatycznych gości, jak i wszystkich tych, którzy się z nimi spotkali.